Skip to main content

ARK Survival Evolved - interfejs: crafting, wytwarzanie

Poznaj ekran craftingu.

Wytwarzanie jest kluczem do przetrwania w Ark Survival Evolved. Ze zbieranych materiałów możemy stworzyć wszystko od narzędzi, przez broń i odzienie, po całe obozowiska. Na tej stronie dowiesz się, jak poruszać się po menu craftingu.

Abu przejść do menu wytwarzania (1), należy najpierw przywołać ekran ekwipunku przy pomocy przycisku B/kółko na kontrolerze lub I na klawiaturze, a następnie zaznaczyć opcję CRAFTING i potwierdzić wybór przyciskiem A/X na kontrolerze lub E na klawiaturze. Na komputerach PC można przejść bezpośrednio do menu wytwarzania, wciskając klawisz V.

Tu również mamy dostęp do opcji sortowania oraz wyszukiwania przedmiotów po nazwie (2).

W głównym oknie wytwarzania znajdują się ikony reprezentujące przedmioty, które możemy aktualnie wytworzyć (3). Schematy przedmiotów poznajemy podczas awansu postaci na wyższy poziom. Po awansie postaci na wyższy poziom dostajemy określoną ilość punktów, które możemy przeznaczyć na naukę engramu, czyli schematu przedmiotu do wytworzenia. To, czy możemy nauczyć się danego schematu, zależy od poziomu naszej postaci i ilości punktów, które posiadamy.

Następnie: ARK Survival Evolved - tworzenie postaci i strefa startowa

Spis treści: ARK Survival Evolved - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: ARK Survival Evolved - budowanie, pierwszy obóz

Zobacz także