Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zapłaciło za ARK w PS Plus, a Microsoft w Game Pass. Znamy sumy

Twórcy mogą być dumni z popularności tytułu.

Według dokumentu przesłanego do amerykańskiego urzędu, twórcy ARK: Survival Evolved otrzymali w ciągu ostatniego roku wysokie zapłaty od Sony i Microsoftu. Japońska korporacja opłaciła pojawienie się gry w marcowej rotacji PS Plus, natomiast gigant z Redmont m.in. przedłużył obecność tytułu w usłudze Game Pass.

Na sprawę zwrócił uwagę dziennikarz Ethan Gach. Jak wynika ze sprawozdania złożonego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przez firmę Snail Inc. (właściciela odpowiedzialnego za ARK studia Wildcard), Microsoft miał zapłacić 2,5 miliona dolarów za dostęp do gry w usłudze Game Pass przez pierwszą połowę tego roku, natomiast Sony za dodanie gry do PS Plus wyłożyło aż 3,5 miliona dolarów.

Co ciekawe, według dokumentu Microsoft najwyraźniej zapłacił również 2,3 miliona dolarów za to, żeby zapowiadany sequel ARK 2 pojawił się w usłudze Game Pass w okolicach premiery.

Przypomnijmy, że ARK: Survival Evolved to sandboxowa gra akcji, gdzie gracz musi przetrwać na wyspie opanowanej przez dinozaury. W tym celu trzeba zbierać surowce, zbudować bazę i oswoić część potężnych zwierząt. W 2020 roku ogłoszono sequel gry, w którym główną rolę ma zagrać słynny aktor Vin Diesel.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

ARK: Survival Evolved

Android, iOS, PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze