Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Jedyna, prawdziwa miłość

Misja poboczna w Karawanseraju, w której poznajemy miłosne rozterki pewnego mężczyzny.

Jest to misja poboczna, której możesz podjąć się przebywającym w jednej z lokacji w Torment: Tides of Numenera, a konkretnie w Karawanseraju. Skieruj się na centralny, okrągły plac, gdzie spotkasz mężczyznę o imieniu Omahdon (#8 na mapie Karawanseraj). Poprosi cię, abyś odnalazł jego ukochaną o imieniu Perseia, która popadła w obłęd i lęka się wszystkiego.

Możesz jeszcze wypytać Omahdona o kilka szczegółów, między innymi o to, gdzie zakochani się poznali i czemu Perseia zaczęła się tak zachowywać. Następnie skieruj się do noclegowni i wejdź do pokoju z lewej (#9 na mapie Karawanseraj), gdzie przeszukaj szufladę. Znajdziesz w niej starożytną spinkę do włosów, którą przekaż Omahdonowi. Następnie udaj się do Idylli (#4 na mapie Karawanseraj) i wypytaj ją o poszukiwaną kobietę. Dowiesz się, że w rzeczywistości Omahdon ożywił martwą Perseię i to on popadł na jej punkcie w obsesję.

036
Omahdon (1), pokój ze spinką (2) oraz Idylla (3).

Teraz musisz podjąć decyzję czy chcesz, aby kochankowie do siebie wrócili czy też wolisz umożliwić Persei ucieczkę. W pierwszym przypadku podczas rozmowy z Idyllą powiedz o swoim zamiarze, a następnie przekonaj ją korzystając z perswazji. Kobieta zdradzi ci, że Persereia uciekła do Doliny Poległych Bohaterów. Możesz powiedzieć o tym Omahdonowi, który podaruje ci enigmat (Kostka Zastoju), a przy okazji zyskasz 25 punktów doświadczenia.

Druga możliwość, to umożliwienie ucieczki Persei. Jeśli chcesz przystać na ten plan, to powiedz o nim Idylli. Kobieta podzieli się informacją na temat dwóch transportowych statków, które niedawno odleciały z Karawanseraju. Na żadnym z nich nie było dziewczyny, ale jeśli skłamiesz Omahdona (zdolność oszustwo), to dziewczyna zyska więcej czasu na ucieczkę. W ten sposób kochankowie się nie spotkają, a ty zyskasz 25 punktów doświadczenia. Jeśli chcesz możesz także przy pomocy perswazji wydobyć od Idylli prawdziwe miejsce pobytu Persei, czyli Dolinę Poległych Bohaterów.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Niestabilne fundamenty

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Czerwone kręgi

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Oczy adwersarza

Istnieje jeszcze jedna opcja. Możesz wyczuć u Idylli specjalne zdolności, a następnie nakłonić ją przy pomocy perswazji, aby wprowadziła Omahdona w trans. Następnie powiedz mężczyźnie, że Idylla chce go przeprosić. W ten sposób spowolnisz poszukiwania kochanka i zakończysz zadanie zdobywając 25 punktów doświadczenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami