Obecny dodatek instaluje się go dokładnie w taki sam sposób, jak pozostałe rozszerzenia. Jeśli korzystasz z wersji CD, to umieść płytę w napędzie i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. W przypadku wersji cyfrowej (zakupiony kod), najpierw ściągnij z oficjalnej strony program Origin - zarejestruj się w nim, a potem zaloguj korzystając z wprowadzonych danych. Następnie zainstaluj podstawową wersję gry Sims 4, a następnie dodatek Wampiry.

Aby zainstalować grę lub dodatek w systemie Origin wybierz opcję dodaj grę (1 na obrazku poniżej), a potem opcję zrealizuj kod produktu (2 na obrazku poniżej). Wpisz otrzymany przy zakupie kod w polu, które się wyświetli i wciśnij przycisk dalej. W ten sposób gra zostanie dodana do zakładki „Moja biblioteka gier" (3 na obrazku poniżej). Wybierz tę opcję, a lista gier i dodatków gotowanych do pobrania pojawi się z prawej.

instalacja

Wystarczy teraz kliknąć pozycję, którą chcesz zainstalować (4 na obrazku powyżej) i wybrać opcję „Pobierz". Program spyta się o miejsce, gdzie ma zainstalować grę lub dodatek (możesz je zmieniać, jeśli klikniesz zakładkę Origin w lewym górnym narożniku, a następnie wybierzesz Ustawienia aplikacji, Instalacje i zapisane stany gry, Położenie biblioteki gier). Po chwili rozpocznie się proces pobierania zawartości gry lub dodatku, który możesz śledzić w Menedżerze pobierania (5 na obrazku powyżej). Po zakończeniu pobierania ponownie wybierz grę (4 na obrazku powyżej) i tym razem wybierz opcję Graj.

Po chwili zostaniesz przeniesiony do głównego menu Sims 4, a wszystkie zainstalowane wcześniej dodatki, w tym Wampiry, będą automatycznie dostępne w grze. Dzięki temu możesz od podstaw stworzyć wampira, a nawet wykreować całą rodzinę i przenieść się do wampirzego miasteczka Forgotten Hollow. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli będziesz kontynuował rozgrywkę już stworzonymi postaciami, to wampiry będą odwiedzać krainę i dom, w którym mieszkasz.

Co wprowadza dodatek Sims 4: Wampiry?

Jak sama nazwa wskazuje są to przede wszystkim tytułowe wampiry, czyli odmiana simsów posiadająca specjalne zdolności odróżniające ich od zwyczajnych mieszkańców. Wampirze postacie mają inne potrzeby niż zwykli ludzie, a ponadto dysponują wampirzymi mocami, które rozwijają wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Należy jednak mieć na uwadze, że oprócz zalet, jakie dzięki temu zyskują, posiadają też szereg wad wpływających na ich zachowanie.

W dodatku znajdziemy także nową, wampirzą krainę o nazwie Forgotten Hollow, charakteryzującą się dłuższymi porami dnia i zmroku. Wampiry czują się tu znacznie lepiej niż w innych, słonecznych krainach, gdzie ich funkcjonowanie może okazać się utrudnione. Ponadto w dodatku znajdziemy nowe wystroje, sprzęty i przedmioty związane bezpośrednio z wampirami, a więcej szczegółowych informacji na temat wspomnianych elementów znajdziecie w innych częściach poradnika. Gdzie szukać wskazówek?

Spis treści: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Sims 4: Wampiry - nowa mapa i początek gry

- Sims 4: Wampiry - tworzenie wampira

- Sims 4: Wampiry - potrzeby oraz jak grać wampirem

- Sims 4: Wampiry - moce, słabości i rozwój wampira

- Sims 4: Wampiry - nowe sprzęty i pokoje

Przy pierwszym uruchomieniu gra zapyta nas czy chcemy skorzystać z samouczka. W tym trybie będą pojawiać się szczegółowe wskazówki związane z podstawowymi czynnościami i mechanizmami w świecie Sims 4.

lekcje

Gdybyśmy chcieli wrócić do którejś ze wskazówek, to wystarczy wybrać ikonę głównego menu (1 na obrazku powyżej), a następnie kliknąć opcję Lekcje (2 na obrazku powyżej). W tym miejscu znajduje się małe kompendium dotyczące różnych dziedzin gry. Warto również najeżdżać na wszelkie elementy na ekranie i po prostu czytać informacje pojawiające się w dymkach. Często znajdziemy w nich wyczerpujące wiadomości na temat konkretnego zagadnienia. Oprócz tego zapraszamy do korzystania z naszego poradnika.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Sims 4: Psy i Koty - poradnik i najlepsze wskazówki

Wszystko o czworonogach i zawodzie weterynarza.

Sims 4: Psy i koty - zarządzanie kliniką, punkty bonusowe

Zobacz, w jaki sposób prowadzić przychodnię dla zwierząt i poznaj znaczenie bonusów weterynaryjnych.

Sims 4: Psy i koty - otworzenie kliniki, weterynarz

Przelewamy pieniądze na klinikę weterynaryjną. Otwieramy przychodnię dla zwierząt i uczymy się, jak leczyć pacjentów.

Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Najnowsze

Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Valve przejęło twórców Firewatch

Nowa gra studia Campo Santo wciąż powstaje.

Games with Gold maj 2018 - pełna oferta

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, Vanquish i inne.

God of War - Znaczniki informacji: Alfheim

Poznaj lokalizacje miejsc, gdzie możesz zdobyć wiadomości o świecie elfów.

Reklama