Nowe ujęcia z rozgrywki w kolejnym trailerze Prey

Z transformacją w kubek.

Na niemieckie targi Gamescom firma Bethesda przywiozła między innymi strzelankę Prey. W opublikowanym z okazji imprezy zwiastunie zaprezentowano kilka nowych scen z rozgrywki.

01

Akcja gry osadzona zostanie w 2032 roku. Wcielimy się w Morgana (do wyboru wersja męska lub żeńska), który nieświadomie bierze udział w tajemniczym eksperymencie toczonym na stacji kosmicznej Talos.

Jak to jednak bywa, placówka zostaje wkrótce opanowana przez obcych, zaś celem gracza będzie przetrwanie oraz odkrycie tajemnic.

Udostępniony materiał zawiera ujęcia z dwóch fragmentów. W pierwszym bohater eksploruje stację kosmiczną, a także toczy walkę z grupką tajemniczych stworów.

Starcie jest szybkie - protagonista najpierw zamraża przeciwników specjalnym działkiem LEPIK, a później roztapia korzystając ze zdolności supertermiki.

To nie wszystko - pokazano też działanie interesującej umiejętności mimikry, która pozwala zamienić bohatera w pobliskie przedmioty. W trailerze Morgan przekształca się w kubek, dzięki czemu może przedostać się przez niewielką szczelinę.

Natomiast drugi fragment nagrania przedstawia spacer w przestrzeni kosmicznej. Pokazano jednak niewiele - zwiastun oferuje tylko spojrzenie na zawieszony w oddali księżyc i dużych rozmiarów stację.

Twórcy podkreślają, że rozgrywka będzie do pewnego stopnia nieliniowa, a sama placówka otwarta dla gracza. W myśl gatunku nazywanego czasem „metroidvanią”, pewne obszary będą zamknięte do czasu pozyskania odpowiedniej umiejętności, przejmowanej z pokonywanego bossa.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami