Twórcy nowej odsłony Prey tłumaczą, czym jest gra

W materiale wideo.

Firma Bethesda udostępniła materiał wideo poświęcony zapowiedzianej na targach E3 nowej odsłonie cyklu Prey. W nagraniu dyrektor generalny odpowiedzialnego za projekt studia Arkane - Raphael Colantonio - wyjaśnia, czym dokladnie jest gra.

- To nie jest kontynuacja ani remake, nie jest też powiązany z oryginałem. Patrzymy na produkcję raczej jako próbę zresetowania marki - tłumaczy menedżer.

Deweloper podkreśla, że zabawa nie będzie polegać tylko i wyłącznie na strzelaniu. W trakcie rozgrywki skorzystamy ze specjalnych mocy, których nauczymy się od przedstawicieli obcych ras.

Do tego nacisk na fabułę, a także elementy RPG, dzięki którym będziemy mogli rozwijać prowadzonego bohatera.

Akcja gry osadzona zostanie w 2032 roku. Wcielimy się w Morgana (do wyboru wersja męska i żeńska), który nieświadomie bierze udział w tajemniczym eksperymencie, toczonym gdzieś na stacji kosmicznej.

Jak to jednak często bywa, placówka zostaje wkrótce opanowana przez obcych, a celem gracza będzie przetrwanie i odkrycie tajemnic.

Tytuł powinien zadebiutować w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Warto podkreślić, że pełnoprawny sequel Prey powstawał kilka lat temu w studiu Human Head. Na krótko pojawił się na targach E3 w 2011 roku, gdy mówiono jeszcze o grze jako łowca nagród w świecie wielu ras kosmitów. Grę anulowano jednak w 2014 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami