Twórcy Ark: Survival Evolved zawarli ugodę z Trendy Entertainment

Szybko zakończono spór.

Koniec problemów prawnych twórców Ark: Survival Evolved. Odpowiedzialne za powstanie gry studio Wildcard w tym tygodniu zawarło porozumienie z Trendy Entertainment.

01

Ugoda jest efektem mediacji, którą przeprowadzono w środę (dzięki, Kotaku).

Początkowo Trendy Entertainment żądało 600 milionów dolarów odszkodowania oraz wstrzymania dalszych prac nad Ark: Survival Evolved, a nawet usunięcie produkcji ze sprzedaży na czas rozstrzygnięcia sporu.

We wpisie opublikowanym na łamach forum Reddit współzałożycielka Wildcard - Susan Stieglitz - ujawniła, że studio otrzyma 40 milionów zadośćuczynienia, choć suma nie jest do końca potwierdzona.

Konflikt rozpoczął się w ubiegłym miesiącu, gdy projektant pracujący dla Wildcard - Jeremy Stieglitz - został pozwany przez Trendy Entertainment.

Deweloper był jednym z założycieli wspomnianej firmy, ale w sierpniu 2014 opuścił jej szeregi. Podpisał jednak zobowiązanie zabraniające „konkurencyjnych aktywności” przez kolejny rok. W tym czasie nie mógł też zachęcać innych członków zespołu do zmiany miejsca zatrudnienia.

Szefostwo Trendy Entertainment uznało jednak, że Stieglitz nie dotrzymał tej kontrowersyjnej umowy. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że projektant jest mężem Susan Stieglitz.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami