FIFA 16 - Ultimate Team: Jak zacząć grać

Objaśniamy czym jest tryb FUT i jak rozpocząć grę.

Tryb Fifa Ultimate Team to połączenie wirtualnej piłki nożnej, czyli klasycznych meczów dostępnych w serii EA Sports, i karcianki. Odpowiednikiem każdego piłkarza, trenera, menadżera, kontraktu, polepszenia statystyk jest jedna karta o kilku różnych poziomach. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Najlepiej poznać ten tryb po prostu zaczynając w niego grać.

Jak zacząć grę w FUT

W głównym menu wejdź w zakładkę Graj, a następnie wybierz spośród dostępnych opcję Ultimate Team. W oknie dialogowym wpisz wymyśloną nazwę twojego klubu oraz pierwszej drużyny. Twoje pierwsze karty piłkarzy zostaną ci przydzielone w formie losowania, nie będziesz musiał wydawać na nie wirtualnych pieniędzy.

Karty piłkarzy (ale nie tylko) dzielą się na trzy główne kolory: brązowy, srebrny i złoty. Choć na początku dostaniesz dostęp głównie do kart brązowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby za zarobione pieniądze od razu sprawić sobie piłkarzy złotych. Są jeszcze karty specjalne, na przykład dostępne w drużynach tygodnia, jednak początkowo są trudno dostępne ze względów czysto finansowych.

Bardzo istotnym elementem trybu FUT jest tak zwane zgranie zespołu, które polega na takim ustawieniu piłkarzy, aby jak najlepiej dogadywali się między sobą. Skutkuje to dokładniejszymi i szybszymi podaniami oraz lepszym ustawieniem się zawodnika na pozycji. O tym, jak uzyskać idealne lub bardzo dobre zgranie, piszemy na następnej stronie poradnika.

W Fifa Ultimate Team możemy grać zarówno w trybie pojedynczego gracza jak i po sieci, jednak połączenie z internetem wymagane jest cały czas, a to wskutek wyszukiwania piłkarzy na rynku transferowym, który tworzą przede wszystkim sami gracze. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłacalna jest rozgrywka sieciowa, która po wygranych meczach lub całych turniejach przynosi większe dochody.

sadasdsad
Drużyna marzeń...

Granie z żywym przeciwnikiem jest jednak trudniejsze (stąd wyższe nagrody), bo pojawia się tam pierwiastek nieprzewidywalności. Nigdy nie wiemy, na jak dobrego przeciwnika trafimy, a dobry skład przechodzi tam na dalszy plan, a liczą się czyste umiejętności.

W trybach pojedynczego gracza spotykamy się ze sztuczną inteligencją, która w przypadku zaznajomienia z poziomami trudności w grze Fifa, jest bardziej przewidywalna. Podchodząc do meczu w środkowym poziomie trudności, gdy ten nie sprawia nam trudności w trybie klasycznej kariery, możemy być niemal pewni zwycięstwa.

Po każdym meczu otrzymujemy nagrody w postaci wirtualnej waluty lub paczek z różnego typu kartami. W przypadku pierwszym pieniądze możemy wydać na karty, których obecnie poszukujemy. Nieważne czy są to piłkarze, czy karty funkcyjne. O działaniu wyszukiwarki możesz przeczytać na tej stronie.

Po ukończeniu niektórych turniejów nagrodą mogą być też paczki z kartami. W dużej mierze znajdziesz tam piłkarzy, ale także karty kontraktów czy leczenia kontuzji. O ile miło jest dostać coś nieoczekiwanego, to jednak gdy zależy ci na dobrym zgraniu zespołu, większość kart z piłkarzami po prostu ci się nie przyda.

Każdą mało potrzebną kartę możesz na szczęście wystawić na rynku transferowym z nadzieją, że ktoś ją od ciebie odkupi, a ty dzięki temu zyskasz wirtualne pieniądze. Przed rozpoczęciem aukcji warto jest sprawdzić ile możemy na tym zarobić i przygotować konkurencyjną ofertę, dzięki czemu zwiększymy szansę na sprzedaż z profitem.

Nie obawiaj się o ilość chętnych. Fifa Ultimate Team to tryb cieszący się obecnie prawdopodobnie największą popularnością wśród graczy. Potencjalnych nabywców może więc być dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy osób i to z każdego krańca świata.

Na kolejnych stronach poradnika w sposób bardziej szczegółowy przybliżymy ci tajniki trybu Fifa Ultimate Team. Gra w FUT to naprawdę świetna zabawa, ale wymagająca dużej ilości wolnego czasu i wnikliwego wnikania w realia panujące na rynku transferowym. Zachęcamy do zabawy i życzymy powodzenia!

Następnie: FIFA 16 - Ultimate Team: Idealne zgranie w FUT

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami