Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 16 - Kariera menadżera

Jak zacząć najpopularniejszy tryb pojedynczego gracza.

Kariera menadżera to klasyczny tryb serii gier Fifa. Obejmujemy w nim wybrany klub z dostępnych lig i prowadzimy przez kolejne zwycięstwa w lidze, pucharach i specjalnych rozgrywkach. W międzyczasie zadbamy także o transfery piłkarzy, podstawowe finanse, trening piłkarzy i pozyskiwanie nowych talentów z całego świata.

Na tej stronie poradnika opiszemy podstawy poruszania się w trybie kariery menadżera, zaś na kolejnych zadbamy o bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące najważniejszych elementów. Aby rozpocząć grę, na ekranie głównym wejdź w menu Graj, a następnie wybierz Nowa kariera, a następnie Kariera menadżera.

Jeżeli grałeś wcześniej w Fifa 15, na kolejnym ekranie będziesz miał dostęp do pewnego rodzaju nagród, chociażby zwiększony budżet transferowy lub najlepszy skaut wyszukujący dobrych piłkarzy przez pierwszy rok. Wybierz pożądane bonusy, a następnie przejdź dalej.

Wybór prowadzonego klubu

Czas wybrać drużynę, którą będziesz prowadził. Na początku zastanów się, w której lidze chcesz zacząć rozgrywki, a następnie zespół. Dostępne są tu najlepsze ligi europejskie, czyli hiszpańska, angielska, niemiecka, włoska czy francuska, ale także nieco słabsze jak chociażby polska. Nie ma jednak ograniczeń do Europy, sprawdź wszystkie dostępne ligi ze świata, bo jest ich naprawdę dużo.

Wybierając zespół możesz podejrzeć jego aktualny skład, początkowy budżet transferowy oraz wielkość tygodniowych pensji wypłacanych piłkarzom. Oczywiście łatwiejsze pozyskiwanie piłkarzy będzie w klubach bogatszych. Zawsze możesz liczyć na nagrody za osiąganie cele, ale w biedniejszych zespołach nie będą to wielkie kwoty.

Gdy już wybierzesz zespół, wprowadź cechy kariery, czyli poziom trudności, długość połowy meczu, dyscyplinę finansową (określająca jaka część pieniędzy ze sprzedaży zawodników zasili budżet transferowy), walutę, używane składy, dostępność rozgrywek pucharowych od pierwszego sezonu oraz możliwości transferowych od pierwszego okienka. Na samym końcu wprowadzisz tylko swoje imię i nazwisko, narodowość i kilka mniej istotnych szczegółów.

Na samym początku, co jest swego rodzaju nowością w serii Fifa, zostanie ci zaproponowane wzięcie udziału w turnieju przedsezonowym.

Okno wyboru pucharu towarzyskiego

Jest to rodzaj szybkich rozgrywek, wewnętrznych pucharów o małym znaczeniu dla międzynarodowej piłki, ale to także doskonała okazja do zarobienia niezłych pieniędzy. Każdy puchar określony jest jego poziomem trudności, potencjalnej nagrodzie i drużynach biorących udział. Potraktuj to jako przedsezonowy trening i okazję do wywalczenia dodatkowej kasy.

Główne okno Kariery menadżera

Podczas rozpoczęcia (lub nie) pucharu zaproszeniowego powinno ukazać ci się poniższe okno. Jest to swego rodzaju centrum dowodzenia, skąd wykonasz wszystkie najważniejsze czynności związane z prowadzeniem zespołu, wyborem taktyki i drużyny, sprawdzisz aktualne miejsca w tabelach.

Tutaj podejmiesz wszystkie najważniejsze decyzje w trybie menadżera

Oprócz tego dostępne tu będą przygotowania treningów dla piłkarzy, najświeższe wieści z najbliższego otoczenia piłkarskiego, wybierzesz oferty prowadzenia kadr narodowych, sprawdzisz aktualne kontuzje oraz statystyki zespołu i zawodników. Na kolejnych stronach poradnika pomożemy przebrnąć ci przez te wszystkie, najważniejsze niuanse.

Pamiętaj, że jeśli nie do końca podoba ci się poświęcanie dużej ilości czasu na planowanie i układanie zespołu, a bardziej zależy ci na samej grze, opiekę nad zespołem możesz ograniczyć do minimum, gdyż wiele z wymienionych wyżej elementów mogą być zautomatyzowane, co zaproponuje ci sama gra.

Następnie: FIFA 16 - Centrala i trening piłkarzy

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

O autorze
Komentarze