Jazda na chocobo i rybołówstwo w nowym materiale z Final Fantasy 15

Życie pełne wrażeń.

Square Enix ujawniło kilka nowych minut rozgrywki z Final Fantasy 15, prezentując między innymi jazdę na sympatycznych chocobo i rybołówstwo.

Final Fantasy 15
Final Fantasy 15 - symulator smażalni

Materiał zaczyna się od dobrze znanego samochodu, parkującego gdzieś na bagnistym terenie, nieopodal stada strusio-kurczako-wierzchowców, znanych także jako chocobo.

Zwierzaki te to stały i charakterystyczny element serii i nie może go zabraknąć także w najnowszej odsłonie. Nasz żółty rumak dysponuje sprintem i całkiem wysokim skokiem, umożliwiającym dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Chwilę później główny bohater trafia na bagniste zalewisko, gdzie próbuje złowić rybę. Istotna jest kontrola spławika, ale także refleks i opanowanie - podczas brania. Na końcu możemy nawet sprawdzić, jaką potrawę udało się przyrządzić z naszego okazu.

Final Fantasy 15 ukaże się w przyszłym roku na PlayStation 4 i Xbox One. Dokładną datę premiery poznamy w marcu.

Na początku fabuły królestwo Lucis planuje podpisanie paktu pokojowego z Niflheimem, kończąc lata wojny. Książę Noctis - nasz bohater - jest następcą tronu i ma poślubić Lady Lunę, by przypieczętować umowę.

Wydarzenia nie idą zgodnie z planem. Część Imperium zaplanowało bowiem spisek i atakuje Lucis, kradnąc klejnoty koronacyjne i święty kryształ. Noctis jest w tym czasie poza pałacem i dowiaduje się, że jego ojciec i narzeczona zostali uznani za zmarłych, co nieco go denerwuje.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami