Heroes of the Storm - Mapa: Zatoka Czarnosercego (Blackheart's Bay)

Opis mapy oraz porady dla rozgrywki.

Zatoka jest mapą o niesymetrycznym rozstawieniu alei. Górna i środkowa występują praktycznie obok siebie. Pomiędzy nimi znajduje się strażnica. Natomiast dolną i środkową linię oddziela spory obszar. Za sprawą takiego podziału możemy rozdzielić mapę na strefę górną, gdzie bardzo często odbywają się walki drużynowe, oraz strefę dolną z pojedynkami poszczególnych graczy. Zasada rozgrywki na tym polu bitwy opiera się o zbieranie dublonów.

2

Są to złote monety, które otrzymujemy z pojawiających się skrzyń, czyszczenia obozów neutralnych z potworów lub pokonując wrogiego gracza, który nosił przy sobie monety. Następnie uzyskane dublony przynosimy do Czarnosercego (znajduje się w centralnej części mapy). Drużyna, która zbierze odpowiednią ilość monet i złoży ją u widmowego pirata, wykupuje salwę armatnią. Jest ona skierowana w fortyfikacje drużyny przeciwnej i, trzeba przyznać, powoduje spore zniszczenia.

Po każdym wykupieniu przychylności Czarnosercego, koszt kolejnego ostrzału wzrasta o 2 dublony. Zwracamy uwagę, że po śmierci bohatera ten upuszcza wszystkie zebrane monety. Leżące dublony nie znikają, lecz podnieść je może każdy gracz, niezależnie od drużyny. Dlatego nie zalecamy noszenia przy sobie zbyt dużej ilości monet.

Mapa zawiera trzy obozy mocarnych najemników. Jeden na samym dole mapy (po zdobyciu wędrują dolną linią) oraz dwa tuż za pierwszymi fortyfikacjami górnej i środkowej alei (po zdobyciu wędrują górną linią). Dwa obozy oblężniczych najemników są umiejscowione przy dolnej linii, idąc pomostem znajdującym się za pierwszymi fortyfikacjami. Obok tych obozów, oraz pomiędzy murami fortyfikacji górnej i środkowej linii, znajdują się szkielety. Nie przyłączają się do żadnej drużyny, lecz pozostawiają po sobie dublony. Natomiast na samej górze mapy znajduje się boss.

1

Mapa:

 1. Czarnosercy
 2. Skrzynie z dublonami
 3. Szkielety
 4. Obóz Najemników Oblężniczych
 5. Obóz Mocarnych Najemników
 6. Obóz Bossa
 7. Strażnica

Porady dotyczące rozgrywki:

 • Nie noście zbyt wielu dublonów. Jeśli jest możliwość, składajcie swoje monety do Czarnosercego. Nie odwlekajcie tego. W przypadku, gdy macie dużo monet i ktoś zabije waszą postać, wszelkie monety może przejąć przeciwnik.
 • Jeśli macie zbyt wiele monet, nie ruszajcie do boju w pierwszej linii. Nawet jeśli jesteście wytrzymałym tankiem. Nie ryzykujcie, jeśli nie ma takiej potrzeby. Utrata wielu dublonów może przyczynić się do darmowego ostrzału na rzecz przeciwnika.
 • Uważajcie przy zanoszeniu dublonów w pojedynkę. Może się zdarzyć, że przeciwnik przygotował zasadzkę w pobliżu Czarnosercego.
 • Zdobywajcie dublony przy każdej okazji. Nie siedźcie ciągle w alei. Walczcie o skrzynie, oczyszczajcie obozy potworów neutralnych. O wiele łatwiej wygrać z wykorzystaniem Czarnosercego niż przez samodzielne niszczenie fortyfikacji przeciwnika.
 • Utrzymajcie w kontroli strażnicę. Możliwość ciągłego odkrycia części mapy stanowi cenne źródło informacji. Dzięki temu widzimy, czy ktoś z górnej alei nie idzie z atakiem do środkowej, bądź odwrotnie. Jesteśmy też w stanie zobaczyć, czy drużyna przeciwna nie rusza na obóz bossa.
 • Obserwujcie mapę, gdy próbujecie zdobyć obóz najemników. Jeśli nie wiecie gdzie są przeciwnicy, dobrze rozważcie zdobywanie najemników. Może się okazać, że niespodziewanie nieprzyjaciel zaatakuje was i niskim kosztem zdobędzie najemników i dublony.
 • Sprawdzajcie Czarnosercego. Co jakiś czas niech ktoś z drużyny sprawdzi Czarnosercego. Może się zdarzyć, że ktoś z drużyny przeciwnej będzie składać monety. Zaskoczony przeciwnik stanowi łatwe źródło dublonów.

Następnie: Heroes of the Storm - Mapa: Grobowiec Pajęczej Królowej (Tomb of the Spider Queen)

Powrót do spisu treści: Heroes of the Storm - Poradnik, Solucja - przewodnik po grze

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami