Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Heroes of the Storm - Mapa: Grobowiec Pajęczej Królowej (Tomb of the Spider Queen)

Opis mapy oraz porady dla rozgrywki.

Jest to mapa utrzymana w mrocznym klimacie. Składa się z trzech alei. Pomiędzy nimi znajdują się ołtarze (altars), które stanowią kwintesencję rozgrywki. Służą one jako miejsce składowania klejnotów (gems). Klejnoty zdobywamy na dwa sposoby - poprzez zabójstwa wrogich bohaterów lub niszczenie pająków przychodzących wraz z minionami przeciwnika.

Po uzyskaniu odpowiedniej ilości i złożeniu ich na ołtarzu, dla naszej drużyny zostają przyzwane duże pająki. Drużyna otrzymuje trzy takie jednostki, po jednej na każdą linię. Są to stwory o sporym pasku zdrowia. Ich zadanie sprowadza się do czyszczenia linii z minionów oraz niszczenia fortyfikacji. Dysponują potężnym atakiem obszarowym oraz umiejętnością przyzwania sprzymierzeńców.

Po każdym przyzwaniu, następne kosztuje pięć klejnotów więcej. Zwracamy uwagę, że śmierć bohatera niosącego klejnoty powoduje ich upuszczenie. Przeciwnik nie może ich zbierać, lecz w dość krótkim czasie znikają.

Na mapie znajdują się dwa obozy mocarnych najemników. Są między środkową a dolną aleją, tuż przy murze ostatnich fortyfikacji. Po zdobyciu, udają się na środkową linię. Na samej dole pola bitwy umieszczeni są oblężniczy najemnicy. Natomiast na samej górze mapy umiejscowiony jest boss.

Mapa:

 1. Ołtarz
 2. Obóz Najemników Oblężniczych
 3. Obóz Mocarnych Najemników
 4. Obóz Bossa

Porady dotyczące rozgrywki:

 • Starajcie się nie pushować linii bez potrzeby. W wypadku, gdy miniony będą pod fortyfikacjami przeciwnika, będziecie mieć utrudnione zbieranie klejnotów z pajęczych stworów.
 • Sprawdzajcie ołtarze. Co jakiś czas niech jakiś gracz sprawdza ołtarze. Może się zdarzyć, że wrogi bohater będzie próbować zostawić klejnoty. W prosty sposób można go zaskoczyć, i jeśli nie zabić, to przynajmniej przerwać składanie kamieni.
 • Przeszkadzajcie w zbieraniu klejnotów. Klejnoty nie utrzymują się długo na ziemi. Dlatego jeśli możecie, przeszkadzajcie przeciwnikowi w ich zbieraniu. Atakujcie, używajcie zdolności bohaterów. Każdy stracony klejnot to spowolnienie przyzwania pająków.
 • Starajcie się nie nosić zbyt dużej ilości klejnotów. W wypadku śmierci, większą stratą jest utracić 10 klejnotów niźli 5. Dlatego nie zwlekajcie z odwiedzaniem ołtarzy.
 • Po przyzwaniu pająków, skupcie atak w jednym miejscu. Jeśli macie możliwość, ruszcie całą drużyną jedną aleją. Jest to skuteczne posunięcie zwłaszcza we wczesnej fazie gry. Przyzwane pająki są na tyle silne, że same miniony nie dadzą jej rady. Przynajmniej jeden bohater będzie musiał ruszyć na każdą linię by je zlikwidować. W takim przypadku, na którejś linii 5 graczy + przyzwany pająk będzie przeciwko tylko 3 wrogim herosom.
 • Używajcie obozów najemników nie tylko do oblegania fortyfikacji. Najemnicy nadają się doskonale do wspomagania obrony przeciw przyzwanym pająkom. W wypadku, gdy przeciwnik dokonał przywołania, możecie spróbować zdobyć obozy najemników.
 • Uważajcie przy zdobywaniu bossa. Najlepszym i najbezpieczniejszym momentem na próbę zdobycia jest oczywiście, gdy cała drużyna przeciwna nie żyje. Optymalna sytuacja następuje, gdy przynajmniej dwóch graczy przeciwnych czeka na odrodzenie przy komplecie naszego składu. Jednak nawet wtedy, jeśli nie znacie położenia wrogich bohaterów, nie próbujcie walki z bossem. Jest to potężny stwór, zadający spore obrażenia. W przypadku osłabienia drużyny, niespodziewany atak nieprzyjacielski może skończyć się przejęciem bossa przez wroga.
 • Korzystajcie z konstrukcji mapy. Występują tutaj wąskie przejścia. Idealnie sprawdzają się jako droga ucieczki, sposób na niespodziewany ataku lub droga na tyły wroga.

Następnie: Heroes of the Storm - Mapa: Przeklęta Kotlina (Cursed Hollow)

Powrót do spisu treści: Heroes of the Storm - Poradnik, Solucja - przewodnik po grze

O autorze

Łukasz Bogdziewicz

Contributor

Komentarze