Mark Cerny - twórca architektury PlayStation 4 pracuje nad nową grą

Następca Knack?

Twórca architektury PlayStation 4 oraz tytułu startowego Knack - Mark Cerny - pracuje nad kolejną grą niezależną na tę konsolę.

Deweloper przyznał w rozmowie z Eurogamerem na konferencji Develop w ubiegłym tygodniu, że projekt jest już w pełni ufundowany. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów.

1
Mark Cerny na konferencji Develop

- Mam kilka tytułów - przyznał. - Zaczynam grę niezależną. Nie jest do końca niezależna, ponieważ jest w pełni finansowana. Ale fajnie będzie zająć się projektem, gdzie znam nazwiska wszystkich twórców, w odróżnieniu od setek deweloperów przy największych tytułach. Można też wypróbować więcej konceptów, co powinno być ekscytujące.

Cerny odegrał ważną rolę w rozwoju PlayStation 4 i PS Vita, ale nie jest pracownikiem Sony, a „jedynie” konsultantem z własną firmą - Cerny Games.

Deweloper pozostaje jednak powiązany z PlayStation, a jego nowy tytuł ukaże się właśnie na PS4. Prace finansuje najprawdopodobniej producent tej konsoli.

- Jako twórca architektury systemu, moja praca skończyła się wraz z dniem premiery - dodaje. - Zająłem to stanowisko, ponieważ chodziło o gry. Chciałem się upewnić, że mamy platformę, która wspiera proces twórczy.

- Po premierze sprzętu nie monitorowałem więc sprzedaży, lecz kupiłem wszystkie gry i sprawdzałem jak działają - mówi. Teraz testuje Wolfenstein: The New Order.

- Fabuła jest... nie do opisania - przyznaje Cerny. - Bardzo mi się podoba. Wystarczyło dziesięć minut i już walczę z nazistowskimi psami-robotami.

Knack - ostatni tytuł Cerny'ego został chłodno przyjęty

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami