Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation App będzie darmowe

Opublikowano trzy nowe obrazki z aplikacji.

Sony potwierdziło, że PlayStation App - aplikacja towarzysząca konsoli PS4 - rozprowadza będzie za darmo w wersji iOS i Android.

Informacje podał Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, w wywiadzie opublikowanym na europejskim blogu PlayStation.

Program pozwoli na zakup gier przez sieć i automatyczne uruchomienie pobierania na konsoli, nawet z dala od domu. Z profilu w PlayStation Network wyślemy wiadomości tekstowe i głosowe do graczy na liście znajomych, możliwe będzie także zapraszanie do rozgrywek sieciowych.

Już podczas targów TGS ogłoszono, że PlayStation App umożliwi również przesył gier mobilnych prosto na tablety i telefony, z konsolą służącą za „serwer”. Takie rozwiązanie wyeliminuje potrzebę ściągania tytułów na urządzeniach przenośnych. Polecenie „Połącz z PS4” błyskawicznie zamieni gadżet w drugi ekran, podobnie do rozwiązania SmartGlass od Microsoftu.

Jak przyznał w innymi wywiadzie Yoshida, Sony nie traktuje już systemu iOS jako konkurencji, lecz jako narzędzie do rozpowszechnienia własnych aplikacji i popularyzacji PlayStation.

PlayStation App zadebiutuje w listopadzie, razem z premierą konsoli.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły