Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Knack powróci? Sony odświeżyło prawa do nazwy

Platformówka ma już dwie odsłony.

Kultowa w niektórych kręgach seria platformówek Knack może doczekać się kolejnej odsłony. Sony zdecydowało się na odświeżenia praw do nazwy.

Wniosek w urzędzie patentowym złożono 17 marca, a dzisiaj wypada data jego publikacji. Dokumenty nie zdradzają nic więcej, choć z całą pewnością rozbudziły spekulacje.

Samo przedłużenie praw do nazwy nie jest bowiem niczym szczególnie interesującym, gdyby nie fakt, że wypada akurat teraz. Sony na obecny tydzień planuje podobno kilka interesujących zapowiedzi. Mówi się między innymi, że firma szykuje usługę w stylu Game Passa - gdzie Knack 3 zapewne by pasował.

Z drugiej strony, również inne firmy z Japonii odnawiały w ostatnim okresie rejestrację tytułów, jak było w przypadku Nintendo z The Legend of Zelda: Minish Cap oraz Metroid: Zero Mission.

Knack doczekał się dwóch odsłon. Pierwsza była tytułem startowym na PlayStation 4 w 2013 roku, prezentującym możliwości konsoli choćby w zakresie efektów cząsteczkowych - główny bohater składa się z setek małych elementów.

Knack 2 ukazał się cztery lata później, wprowadzając między innymi kooperację na podzielonym ekranie, a także mechanikę teleportowania. Reżyserem obu odsłon był Mark Cerny, projektant sprzętowych architektur konsol Sony.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze