Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Knack z darmową aplikacją na iOS

Sony zmienia podejście do aplikacji mobilnych.

Sony nie traktuje już systemu iOS jako konkurencji, lecz jako narzędzie do rozpowszechnienia własnych aplikacji i popularyzacji PlayStation. Taką opinię wyraził szef Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, w rozmowie z serwisem Games Industry.

- Całkowicie zmieniliśmy nasze podejście do produktów mobilnych, takich jak smartfony czy tablety - mówi. - W przeszłości wydawało nam się, że konkurują z naszymi grami przenośnymi, ale teraz każdy posiada smartfona czy tablet. Tak jak kiedyś PC, to codzienne narzędzie.

Yoshida wyjaśnił, że więcej gier z konsol PlayStation otrzyma aplikacje towarzyszące, zachęcające do sprawdzenia pełnej wersji i umożliwiające odblokowanie dodatkowych przedmiotów. Jednym z tytułów z dedykowanym programem będzie platformowy Knack.

- W niektórych przypadkach tworzymy małe tytuły towarzyszące - wyjaśnia sympatyczny menedżer. - Knack otrzyma darmową grę logiczną. Jest zabawna i pozwala odblokować kilka przedmiotów na PS4. To może zmotywować ludzi - odblokowali już jakiś gadżet, więc chętniej sprawdza pełną wersję.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły