Twórcy Watch Dogs o dwóch frakcjach

Nowe fragmenty gry.

Podobnie jak Templariusze i Asasyni w serii Assassin's Creed, również futurystyczne Watch Dogs opowie o konflikcie dwóch frakcji: DeadSec oraz Blume.

Ta pierwsza grupa wspiera Aidena Pearce'a - głównego bohatera. To anarchistyczni hakerzy, inspirowani autentycznymi grupami sieciowych „aktywistów” pokroju Anonymous czy LulzSec.

Tymczasem Blume jest potężną korporacją, odpowiedzialną za kompletną cyfryzację wirtualnego Chicago i za system CtOS, zarządzający wszystkimi systemami miasta.

Oba ugrupowania nie są po prostu złe czy dobre - zapewniają twórcy w poniższym materiale wideo, gdzie znaleźć można także nowe fragmenty rozgrywki. Jak wyjaśnia dyrektor kreatywny Jonathan Morin, frakcje mają własne cele i motywacje, działając w „szarej” strefie moralności.

Co ciekawe, jak wynika już z małych skrawków informacji Assassin's Creed 4, korporacja Blume współpracuje z Abstergo Entertainment, ale deweloper zasugerował, że to (prawdopodobnie) tylko żart, a obie gry nie są umieszczone w tym samym uniwersum.

Gra ukaże się 27 maja, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Później tytuł trafi także na Nintendo Wii U.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami