Czeskie Warhorse w zaledwie 36 godzin zdołało pozyskać na Kickstarterze 300 tys. funtów potrzebnych na dalsze prace nad Kingdom Come: Deliverance. Teraz twórcy ogłosili kilka celów rozszerzonych.

  • Po pozyskaniu 400 tys. funtów: muzyka na potrzeby gry zostanie nagrana przez czeskich mistrzów, zgodnie z realiami historycznymi (cel osiągniety).
  • 500 tys.: orkiestra symfoniczna nagra muzykę dla przerywników filmowych.
  • 600 tys.: gracz będzie mógł wybrać kobietę jako bohaterkę. Deweloperzy nie mogą już zmienić głównej osi fabularnej, koncentrującej się na postaci młodego kowala, ale kobieta otrzyma własną ścieżkę i zestaw zadań.
  • 700 tys.: zaawansowana technologia „performance motion capture” pozwoli zarejestrować ruchy ciała aktorów, razem z mimiką twarzy. Z tego samego rozwiązania korzystali twórcy Ryse czy The Last of Us.

To na razie wszystkie cele rozszerzone, ale twórcy zostawili sobie miejsce także na 800 tys. i milion funtów. Obecnie na Kickstarterze wpłacono 423 tys. Zbiórka potrwa jeszcze 26 dni.

Z innych wieści na temat Kingdom Come: Deliverance. Producent gry, Daniel Vávra przyznał w rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun, że gra będzie otwarta na modyfikacje graczy, a proces tworzenia powinien być stosunkowo łatwy, ze względu na zastosowanie silnika CryEngine.

Pierwszy epizod historycznego RPG ukaże się w grudniu 2015 roku. Jedyna potwierdzona platforma to obecnie PC.

Reklama