Wiedźmin 3 „absolutnie bez DRM” na PC

Jeśli kupujemy na GOG lub w pudełku.

Marcin Iwiński po raz kolejny zapewnił, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie w żaden sposób ograniczony zabezpieczeniami DRM w przypadku zakupu w sklepie GOG (wersja na Steamie obarczona jest własnymi obostrzeniami).

W ten sposób współzałożyciel CD Projektu chce odpowiedzieć na wątpliwości, które pojawiły się podobno po ogłoszeniu współpracy wydawniczej z Namco Bandai w Europie i Warner Bros. w Ameryce Północnej.

„Po ostatnich ogłoszeniach pojawiły się wątpliwości dotyczące zabezpieczeń DRM i wcześniejszych problemów prawnych z Wiedźminem 2” - napisał menedżer na oficjalnej stronie studia. „W różnych miejscach zauważyliśmy sporo komentarzy i chcemy dołączyć do rozmowy.”

„Chcę powiedzieć jasno: Wiedźmin 3 w wersji PC nie będzie miał żadnych zabezpieczeń DRM. Zero. Nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się wesprzeć nas bezpośrednio poprzez zakup na GOG.com czy też w pudełku, nadal otrzymacie grę w stu procentach wolną od DRM, na całym świecie.”

„W przeszłości majstrowaliśmy przy DRM (ależ byliśmy młodzi i naiwni!), ale z tym koniec. Wyciągnęliśmy wnioski.”

W osobnej aktualizacji Iwiński dodał, że twórcy nie rezygnują z publikacji na Steamie, ale w tym przypadku CD Projekt nie ma pełnej kontroli nad zabezpieczeniami, podobnie jak na konsolach nowej generacji, gdzie również ukaże się Wiedźmin 3: Dziki Gon. Premiera w przyszłym roku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami