Czy Destiny trafi na PC? - Raport

AKTUALIZACJA: PC, Wii U i Vita w kodzie źródłowym oficjalnej strony internetowej z preorderami.

destiny na pc
Fragmenty kodu oficjalnej strony Destiny

Aktualizacja: W kodzie źródłowym strony internetowej z zamówieniami przedpremierowymi Destiny znalazły się wzmianki o platformach docelowych - poza konsolami Xbox 360 i PlayStation 3, znajduje się tu także PC, Vita, Wii U oraz sprzęt nowej generacji, określony jako PS4 i Xbox 720.

Dzięki, Gamnesia.

Oryginalna wiadomość: Destiny, nowa strzelanka z elementami MMO od Bungie trafi na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz „technologię nowej generacji”. Twórcy wciąż nie potwierdzili oficjalnie wersji PC.

W zapowiedzi serwisu IGN czytamy, że posiadacze X360 i PS3 nie wezmą udziału we wspólnych rozgrywkach sieciowych. Jednocześnie, producenci określają produkcję jako „strzelankę konsolową”.

Jason Jones, współzałożyciel studia Bungie stwierdził nawet, że granie na myszy i klawiaturze to przeszłość. - Już przy produkcji Halo wykonaliśmy kilka ambitnych zmian, by zainteresować jak największą liczbę osób - mówi Jones w rozmowie z serwisem Destructoid. - Ograniczyliśmy graczy do dwóch broni, wprowadziliśmy odnawialne punkty życia, automatyczny zapis gry - to była herezja z punktu widzenia strzelanek z perspektywy pierwszej osoby. Zrobiliśmy grę, która działała bez myszy i klawiatury. I teraz nikt już nie chce tak grać - tłumaczył.

W nieco innym tonie wypowiada się Pete Persons z Bungie. W rozmowie z Examinerem stwierdza niejednoznacznie, że wersja PC może się ukazać.

- Chcielibyśmy pokazać się na PC. Jeśli porozmawiasz z ludźmi u góry, okaże się, że gramy na wszystkich platformach. Czekajcie na więcej informacji - przekonuje Persons. Mówiąc „u góry”, miał na myśli dział testowy Bungie.

Swoje zdanie wyraził także przedstawiciel wydawcy. Szef Activision, Eric Hirshberg stwierdził, że chce, by Destiny było „wszędzie tam, gdzie są gracze”. Przypomnijmy, że producenci podpisali z firmą 10-letnią umowę, w ramach której będą rozwijać i ulepszać projekt.

Szerzej o Destiny pisaliśmy wczoraj.

Destiny
Jedna z grafik koncepcyjnych Destiny

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami