Prezydent Czech interweniuje w sprawie deweloperów z Bohemia Interactive więzionych w Grecji

Napisał list do greckiego prezydenta.

Václav Klaus, prezydent Czech, oficjalnie zwrócił się do Karolosa Papouliasa, prezydenta Grecji, aby przyglądał się sprawie Ivana Buchta i Martina Pezlara ze szczególną uwagą. Dwóch deweloperów czeskiego pochodzenia zostało aresztowanych w Grecji pod zarzutem szpiegostwa we wrześniu tego roku.

1
Václav Klaus

„Wyrażam nadzieję, że sprawa nie rzuci się cieniem na doskonałe stosunki dyplomatyczne pomiędzy naszymi nacjami. Panie Prezydencie, zwracam się do pana z prośbą, aby śledził pan tę sprawę ze szczególną uwagą. Wierzę, że wszystko zostanie rozwiązane zgodnie z demokratycznym prawem i to niefortunne nieporozumienie uda się zakończyć pomyślnie” - napisał Klaus w liście do Papouliasa, który przetłumaczyli koledzy z czeskiej redakcji Eurogamera.

Deweloperzy z Bohemia Interactive zostali oskarżeni o fotografowanie tajnych baz wojskowych. Bohemia zajmuje się tworzeniem realistycznych, militarnych gier i istnieje podejrzenie, że chciano nielegalnie pozyskać materiały. Przedstawiciele studia wyjaśniają, że doszło do nieporozumienia i dwójka mężczyzn przebywała w Grecji jedynie na wakacjach.

Oskarżonym grozi do 20 lat pozbawienia wolności. Dotychczasowe zażalenia na tymczasowe aresztowanie i apele o uwolnienie deweloperów z więzienia nie przyniosły skutku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami