Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czesi z Bohemia Interactive będą sądzeni w Grecji za szpiegostwo

Apelacja nie przyniosła skutku.

Dwaj pracownicy studia Bohemia Interactive, aresztowani we wrześniu tego roku podczas pobytu w Grecji, będą sądzeni za szpiegostwo - poinformowało czeskie radio publiczne.

Decyzja wymiaru sprawiedliwości została opóźniona przez trwające w Grecji strajki. Apelacja prawników i zabiegi czeskiej ambasady nie przyniosły rezultatów. Twórcy, którzy nad Morzem Śródziemnym zbierali materiały do prac nad grą ArmA 3, przebywają w więzieniu już 70 dni.

Ojciec jednego z aresztowanych informuje o warunkach, w jakich przetrzymywany jest jego syn. Zatrzymany celę dzieli z 25 osobami, zmuszony jest do spania na podłodze i otrzymuje jedynie dwa posiłki dziennie, a o środki higieny osobistej musi zabiegać samodzielnie - cytują koledzy z czeskiej redakcji Eurogamera. O interwencję poproszono prezydenta Czech - Vaclava Klausa.

Jan Reinišová z ministerstwa spraw zagranicznych naszego południowego sąsiada uważa, że mężczyźni mogą złożyć jeszcze jedną apelację.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze