Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Argo darmową strzelanką opartą na Arma 3 - premiera 22 czerwca

Zmagania na wyspie Malden.

Bohemia Interactive ujawniła datę premiery Argo - specjalnej wersji gry Arma 3, skierowanej do mniej doświadczonych graczy. Tytuł ukaże się 22 czerwca, a więc w 16. urodziny wykreowanej przez czeskie studio serii.

Twórcy wydadzą produkcję za darmo w serwisach Steam oraz we własnym sklepie. Podkreślają jednocześnie, że nie przewidują transakcji cyfrowych, choć otrzymamy możliwość wsparcia deweloperów.

W Argo pojawi się możliwość zmierzenia ze sztuczną inteligencją

W sprzedaży pojawi się zestaw Supporter's Pack zawierający 14 animacji wyświetlanych po zakończeniu danego meczu, 22 ozdoby, opcję skorzystania z pojazdów w edytorze scenariuszy oraz dostęp do serwerów premium. Nazwy nabywców pakietu będą też podkreślane w rankingach.

Produkcja położy nacisk na zabawę sieciową. W zmaganiach weźmie udział maksymalnie dziesięć osób, podzielonych na dwie drużyny.

Akcję osadzono na odświeżonej wersji Malden - wyspy znanej z pierwszej części cyklu Operation Flashpoint będącego poprzednikiem obecnie rozwijanej serii Arma. Warto zaznaczyć, że lokacja trafi również do samej Arma 3 w formie bezpłatnego DLC, które ukaże się 22 czerwca.

Argo zaoferuje trzy tryby nastawione na rywalizację - Link, Raid i Clash. Pierwsze dwa rozegrają się na mniejszych mapach, a gracze staną przed koniecznością realizowania zadań, które mogą budzić skojarzenia z wyzwaniami znanymi z Counter-Strike'a.

Cover image for YouTube videoArgo - Scenario Spotlight: "Link"

W ostatnim głównym celem będzie przedostanie się na teren wroga i przejęcie należącej do przeciwników bazy. Deweloperzy podkreślają, że we wspomnianym wariancie zabawa jest wolniejsza, koncentrując się na bardziej taktycznej walce.

W trakcie rozgrywki na planszach pojawią się zrzuty z zaopatrzeniem, zapewniające szereg korzyści. Wśród bonusów są między innymi dodatkowe odrodzenia, skrócenie zegara w danej rundzie czy posiłki.

Cover image for YouTube videoArgo - Scenario Spotlight: "Raid"

Wraz ze zdobywanymi punktami doświadczenia, odblokujemy kolejne elementy wyposażenia. Autorzy oddadzą do naszej dyspozycji rozmaite pancerze i uzbrojenie.

Twórcy przygotowują jeszcze tryb kooperacji dla maksymalnie 10 osób. W wariancie gracze stawią czoła kontrolowanym przez sztuczną inteligencję żołnierzom. Do tego okrojona wersja edytora z Arma 3 - narzędzie pozwali stworzyć własne scenariusze.

Cover image for YouTube videoArgo - Scenario Spotlight "Clash"

Od kilku miesięcy na platformie Incubator dostępna była wczesna wersja Argo. W trakcie testów wprowadzono wiele zmian i nowości, w tym między innymi system odblokowywanych podczas zabawy ulepszeń, wspomnianą opcję współpracy i rankingi sieciowe. Zmodyfikowano również interfejs, usuwając kilka elementów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Argo

PC

ARMA 3

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze