Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arma 3 - ujawniono datę premiery DLC z odrzutowcami

Jest też zwiastun.

Bohemia Interactive sprecyzowała datę premiery dodatku Jets do dostępnej na PC gry Arma 3. Pakiet ukaże się 16 maja.

Cenę DLC ustalono na 9,99 euro (około 42 zł). Składając zamówienie przed debiutem można otrzymać zniżkę w wysokości 10 procent.

Następne DLC skupi się na odrzutowcach

Zgodnie z nazwą, rozszerzenie skoncentruje się na odrzutowcach, wprowadzając do produkcji trzy tego typu maszyny - F/A-181 Black Wasp I, To-201 Shikra oraz A-149 Gryphon. Do tego bezzałogowy dron Sentinel.

Pojawi się także scenariusz fabularny, w którym weźmiemy udział w walkach zarówno z samolotami, jak i jednostkami naziemnymi. Nie zabraknie też zestawu osiągnięć do odblokowania.

Dodatek powstaje przy współpracy z zewnętrznym zespołem. Deweloperom z Bohemia Interactive pomaga studio Brave Zero One - ekipa założona przez Joshuę Carpentera, zwycięzcę konkursu Make Arma Not War.

Wraz z DLC, światło dzienne ujrzy bezpłatna aktualizacja, która poprawi między innymi działanie radaru. Łatka ulepszy też model zniszczeń jednostek powietrznych, zwiększając liczbę punktów, w które można uderzyć. Szykowane są też inne usprawnienia związane z odrzutowcami.

To jednak nie wszystko - posiadacze gry Arma 3 otrzymają za darmo ogromnych rozmiarów lotniskowiec CVN-83, który napędzany jest energią nuklearną. Na swoim pokładzie może pomieścić wiele samolotów i helikopterów oraz posiada systemy obronne.

Maszynę można umieścić na mapie z pomocą edytora scenariuszy. Problem w tym, że jest obiektem statycznym, co oznacza, że podczas zabawy nie zmienimy jej pozycji.

W planach są jeszcze trzy inne płatne DLC - Orange, Tac-Ops i Tanks. Wszystkie - wraz z dodatkiem Jets - można kupić w zbiorczym pakiecie, wycenionym na 22,99 euro (ok. 97 zł).

Natomiast 22 czerwca twórcy opublikują dwa darmowe rozszerzenia, w skład których wejdzie odświeżona wersja mapy Maiden z pierwszej odsłony Operation Flashpoint (poprzednika cyklu Arma) i kooperacyjny tryb Combat Patrol.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły