Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Arma 3 pojawią się kosmici, kraj inspirowany Polską i traktor

W dodatku Contact.

Arma 3 to strzelanka stawiająca nacisk na realizm. Twórcy z Bohemia Interactive zapowiedzieli jednak dodatek, który wprowadzi do gry elementy nadprzyrodzone - kosmitów. Pojawią się też kraj inspirowany Polską i traktor.

Rozszerzenie Contact zadebiutuje 25 lipca na PC i do działania wymaga posiadania podstawowej wersji produkcji. Cenę ustalono na 99,99 zł, ale do dnia premiery pakiet można nabyć ze zniżką w wysokości 10 procent.

Akcję osadzono na terenie Liwonii - polskojęzycznego państwa w Europie Wschodniej. Lesisty region graniczy z czterema krajami, w tym rosyjskim Kaliningradem i Białorusią, a autorzy obiecują, że obszar wypełnią budowlami, rekwizytami i obiektami naturalnymi.

Kosmici najpierw pojawią się nad Wisłą

Bohaterem dodatku jest Aiden Rudwell, operator drona z NATO - mężczyzna musi zbadać tajemnicę kosmicznego statku, który pojawił się nad fikcyjną wersją Polski. Kierujący postacią gracze staną przed zadaniem niedopuszczenia do konfliktu z obcymi.

Contact wprowadzi dwie frakcje: Liwońskie Siły Obronne i rosyjski Specnaz. Pierwsza posługuje się „najnowocześniejszym sprzętem ochronnym” z geometrycznym wzorem maskowania - wyposażenie obejmie mundury, kamizelki taktyczne i modułowe hełmy balistyczne.

Rosjanie korzystają zaś z lekkich dwukolorowych mundurów, hełmów zaprojektowanych przez CSAT i kamizelek z kaburami umożliwiającymi dobieranie broni na krzyż. Do tego polskie oraz rosyjskie protokoły radiowe.

W planach pięć dodatkowych rodzajów uzbrojenia (w tym karabin szturmowy Promet dla Liwończyków), dwa pojazdy (traktor i bezzałogowy robot gąsienicowy ED-1 Mini) oraz zestaw ekwipunku związanego z obroną przed bronią atomową, biologiczną i chemiczną.

Źródło: Steam

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze