Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brytyjska firma zbrojeniowa przejmuje część twórców ARMA

Dział tworzący symulacje.

Brytyjski koncern zbrojeniowy BAE zamierza przejąć Bohemia Interactive Simulations, część czeskiego studia zajmującą się wojskowymi symulatorami.

Bohemia Interactive to twórcy DayZ, Operation Flashpoint czy serii ARMA, lecz ważną częścią działalności są właśnie produkty przeznaczone dla wojska. Firma miała jeszcze niedawno problemy finansowe, „załatane” jednak przez kontrakt dla amerykańskiej Piechoty Morskiej, opiewający na ponad 12,5 mln dolarów.

Cover image for YouTube videoArma 3 Creator DLC: Western Sahara Trailer

Dla realizacji tego zlecenia powstało właśnie biuro z „Simulations” w nazwie, które kupić chce teraz BAE Systems. Ta część działalności zostanie wydzielona, by sama Bohemia mogła dalej prowadzić niezależną działalność, nadal zajmując się grami.

„W nadchodzącym miesiącach firma podejmie wymagane kroki potrzebne do zakończenia międzynarodowej transakcji tego typu” - napisano w wiadomości prasowej wystosowanej przez Brytyjczyków.

Wygląda na to, że BAE zainteresowane jest właśnie przejęciem lukratywnego, pięcioletniego kontraktu dla Marines. BISim to jednak bardzo duże studio, z 325 pracownikami nie tylko w Czechach, ale także w UK, Australii i Słowacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

ARMA 3

PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze