Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Arma 3 - rozszerzenie Tac Ops zadebiutuje 30 listopada

Zestaw trzech misji.

Studio Bohemia Interactive ujawniło nowe szczegóły - w tym datę premiery - na temat Tac Ops, czyli kolejnego dodatku do strzelanki Arma 3. Rozszerzenie ukaże się 30 listopada.

Cenę DLC ustalono na 4,99 euro (około 21 zł). Składając zamówienie przed debiutem, można jednak dostać zniżkę w wysokości 10 procent.

W nowym DLC do gry Arma 3 nie zabraknie strzelania

W skład pakietu wejdą trzy misje dla pojedynczego gracza. Twórcy obiecują, że ukończenie każdej wymaga „ostrożnego przygotowania, taktycznego przemieszczania się i zajmowania pozycji oraz umiejętnego strzelania”, a także improwizacji.

Akcję pierwszego zadania - Beyond Hope - osadzono dziewięć lat przed wydarzeniami z podstawowej kampanii fabularnej produkcji. Weźmiemy udział w wojnie domowej, która wybuchła na wyspach Stratis.

Następnym scenariuszem jest Stepping Stone, toczący się równolegle do bazowej opowieści. Pokierujemy żołnierzem należącym do sił NATO, które w odpowiedzi na kryzys East Wind próbują przejąć kontrolę nad Malden.

Ostatnia misja to Steel Pegasus. Naszym zadaniem będzie pomoc wojskom paktu północnoatlantyckiego w przeprowadzeniu nalotu podczas inwazji na Altis z podstawowej kampanii.

Autorzy obiecują, że ukończenie dodatkowych treści zajmie około ośmiu godzin, choć na ostateczny czas wpłynie wybrany poziom trudności. Zabawę wydłuży nieliniowość - zadania można rozegrać kilkoma jednostkami, co pozwoli nie tylko użyć odmiennego sprzętu, ale i poznać historię z perspektywy różnych postaci.

Przed rozpoczęciem scenariuszy zobaczymy filmy prezentujące zastane warunki, cele do wykonania oraz zalecaną taktykę. Nagrania twórcy okrasili komentarzem jednego z konsultantów wojskowych.

Wycieczka czołgiem

DLC wzbogaci także ścieżkę dźwiękową o kilka utworów i rozbuduje edytor o nowy system skryptów. Nie zabraknie również porcji następnych osiągnięć do odblokowania.

Tac Ops jest kolejnym płatnym dodatkiem. Dotychczas Arma 3 otrzymała między innymi koncentrujące się na odrzutowcach Jets i wprowadzające mini-kampanię fabularną Laws of War. W planach jest jeszcze jedno rozszerzenie - skupiające się na czołgach Tanks.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze