Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzed komputerów na wojnę. Mocne wideo od twórców Stalker 2

GSC Game World a sytuacja w Ukrainie.

GSC Game World kontynuuje prace nad Stalkerem 2, choć w Ukrainie, skąd studio pochodzi, trwa wojna. Deweloperzy opublikowali wideo, w którym pokazują, jak wygląda ich obecna rzeczywistość.

Rosyjska inwazja dużo zmieniła w codziennym życiu twórców strzelanki. Przede wszystkim musieli opuścić swoją siedzibę, która stała się niebezpiecznym miejscem - dość powiedzieć, że okolice biura zespołu są zniszczone atakami rakietowymi.

Część studia nadal rozwija Stalkera 2, ale w warunkach, które odbiegają od komfortowych. Niektórzy - jak odpowiadający za kontakt z fanami, Maksym Tkachenko i projektantka narracji, Daria Tsepkova - pracują w łazience czy korytarzu, by w jak największym stopniu zabezpieczyć się przed bombami.

Inni przygotowywanie gry łączą z wolontariatem, jak artysta Oleksii Chekalenko i zajmujący się fabułą Vladyslaw Pryshchepa. Relacje deweloperów są wstrząsające, czego przykładem jest przypadek pochodzącego z Mariupola animatora Oleksandra Levchenko, który od początku wojny nie jest w stanie nawiązać kontaktu z rodzicami.

Niektórzy ruszyli na front, dołączając do ukraińskiej armii. W materiale widzimy głównego programistę sztucznej inteligencji, Dmytro Iassenova, community managera, Oleksii Ivanova, a także projektanta narracji, Maksyma Hnatkova, w umundurowaniu i z bronią.

To niesamowite widzieć, co nasi partnerzy pracujący nad Stalkerem 2 teraz przechodzą. Pomóżcie nam we wspieraniu ich w tym trudnym okresie. Pozostawanie u boku GSC Game World jest teraz ważniejsze niż gry wideo czy cokolwiek innego” - na Twitterze pisze Aaron Greenberg z Microsoftu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

S.T.A.L.K.E.R. 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze