Skip to main content

4A Games pracuje już nad nowym Metro

Na premierę pewnie poczekamy.

Lars Wingefors, prezes grupy THQ Nordic, potwierdził podczas rozmowy z inwestorami, że ukraińskie studio 4A Games pracuje już nad kolejną odsłoną cyklu Metro.

Nie ujawniono żadnych szczegółów, ani też przybliżonej daty premiery. Metro Exodus ukazało się w lutym - zebrało wysokie oceny, a THQ jest zadowolone ze sprzedaży, choć nie podano konkretnych wyników.

Tegoroczna odsłona cyklu pozwoliła opuścić tunele moskiewskiego metra i stolicę Rosji. Gracze wyruszyli w długą podróż w stronę Władywostoku, po drodze eksplorując rozległe lokacje.

Niektórzy fani serii wyrażają już nadzieję, że kolejna część zaoferuje więcej liniowych etapów. Wielu osobom nowa, bardziej otwarta formuła przypadła jednak do gustu.

Zobacz na YouTube

Cykl Metro oparto na motywach powieści Dmitrija Głuchowskiego. Rosyjski pisarz jest autorem trzech książek o podtytułach 2033, 2034 i 2035. Głuchowski pozwolił też jednak innym twórcom na tworzenie historii w swoim uniwersum. Dla przykładu, „Dzielnica obiecana” to powieść Pawła Majki z akcją w Krakowie.

Następnie: Pierwszy pokaz Xbox One rozczarował pracowników Microsoftu - przyznaje Phil Spencer

Zobacz także