Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy pokaz Xbox One rozczarował pracowników Microsoftu - przyznaje Phil Spencer

Firma skupiła się na złych aspektach konsoli.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - przyznaje, że pierwszy pokaz Xbox One rozczarował wiele osób zaangażowanych w powstawanie konsoli.

Ujawniając sprzęt w maju 2013 roku, koncern przedstawiał urządzenie jako multimedialne centrum rozrywki. Nacisk położono na telewizję, a o grach mówiono dopiero po pół godzinie prezentacji, co nie spodobało się fanom platformy. Okazuje się, że zawiedzeni byli też twórcy.

- Nasi pracownicy uważali, że przez dwa lata ciężko pracowali nad tym produktem, co na scenie kompletnie zepsuto, opowiadając o konsoli w sposób niezgodny z tym, czym jest Xbox i oczekiwaniami naszych klientów - wspomina Spencer w rozmowie z serwisem GameSpot.

Xbox One nie miał łatwego startu

- Zespół był rozczarowany, ponieważ poczuł się zawiedzony przez kierownictwo i taką opinię słyszałem od większości członków ekipy - dodaje menedżer, który wówczas pełnił funkcję wiceprezesa w odpowiedzialnym za gry Microsoft Studios.

Szef działu Xbox jednocześnie podkreśla, że część pracowników koncernu bardzo źle znosiło krytykę ze strony graczy, którzy po wspomnianej prezentacji oskarżali amerykańską firmę o brak szczerości, a nawet oszustwo.

Pierwszy pokaz Xbox One nie przypadł do gustu miłośnikom wirtualnej rozrywki jednak nie tylko z powodu nacisku na telewizję. Kontrowersje wywołały informacje o konieczności przypisywania kupionych gier do konta i wymóg łączenia z internetem raz na dobę.

Źródło: GameSpot

Następnie: Need For Speed Heat - premiera 8 listopada. Efektowny trailer

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze