Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Deus Ex: Rozłam Ludzkości przygotowuje na premierę

Debiut we wtorek.

„Można zabić marzenia. Można zabić niewinnych. Można zniszczyć wolność. Ale nie można zatrzymać postępu” - dowiadujemy się z premierowego zwiastuna Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Czy to ptak?

Ambitną przemowę wygłasza w materiale wideo Adam Jensen, główny bohater produkcji Square Enix i studia Eidos Montreal.

Zwiastun składa się głównie z przerywników i krótkich scen z rozgrywki, w których postać rozprawia się z przeciwnikami i korzysta z przeróżnych wszczepów i augmentacji.

Po ostatnim opóźnieniu, produkcja - już bez żadnych przeszkód - zadebiutuje w najbliższy wtorek, 23 sierpnia, na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Nasza recenzja jutro.

Drugi rozdział przygód Adama Jensena zapowiedziano oficjalnie w kwietniu 2015 roku, po nietypowej kampanii promocyjnej, obejmującej transmitowane w serwisie Twitch „przesłuchanie” tajemniczego mężczyzny.

Pierwotnie zakładano debiut w lutym 2015 roku, ale założeń nie udało się zrealizować. O opóźnieniu do sierpnia poinformowano w listopadzie, tłumacząc się chęcią dopracowania szczegółów.

Akcja rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu poprzedniej odsłony, kiedy to ulepszeni mechanicznymi wszczepami obywatele stracili nad sobą panowanie, a ludzkość zmieniła nastawienie do implantów.

Konflikt między zwykłymi obywatelami a „ulepszonymi” to główny motyw opowieści. Wielu ludzi z wszczepami jest prześladowanych, niektórzy stają się agresywni i dołączają do grup ekstremistycznych.

Nowością w tej odsłonie jest tryb Breach, tworzony przez jeden z wewnętrznym zespołów w Eidos Montreal. Ta sama grupa deweloperów zajmie się wspieraniem gry po premierze - wprowadzaniem nowych, bezpłatnych map i broni.

Gracze wezmą tutaj udział w wyzwaniach, z osobnymi poziomami, sieciowymi tablicami rekordów i wyników oraz kartami wspomagającymi, które będzie można kupić za pośrednictwem mikropłatności - nieco na wzór Rise of the Tomb Raider.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze