Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Far Cry Primal

Premiera 23 lutego. Przygody łowcy w epoce kamienia łupanego.

Ubisoft potwierdził oficjalnie, że wyda Far Cry Primal. Premiera już 23 lutego przyszłego roku na PlayStation 4 i Xbox One, a akcja przeniesienie graczy do epoki kamienia łupanego.

Kotek!

Wersja PC zadebiutuje nieco później - w marcu. Wygląda na to, że mamy do czynienia z pełnoprawną odsłoną serii, a nie z DLC czy samodzielnym spin-offem w stylu Blood Dragon.

Wcielimy się w doświadczonego myśliwego imieniem Takkar. Jesteśmy jedynym ocalałym członkiem wyprawy łowieckiej. Będziemy musieli zadbać o swoje nowe plemię, „zjednać niepowtarzalne postacie”, walczyć z innymi ugrupowaniami oraz pokonać „niebezpieczne zwierzęta i ludzi”.

Podobnie jak i w innych odsłonach serii, nie zabraknie obserwowania i przejmowania obozów przeciwnika oraz polowania na zwierzynę w celu pozyskania surowców. Broń zbudujemy z kości, a dodatkiem do oręża będzie możliwość korzystania z ognia.

„Bogaty świat epoki kamienia łupanego to ogromna liczba rodzajów broni, zagrożeń i niesamowitych historii” - czytamy na oficjalnej stronie.

Miejscem akcji będzie kraina Oros, która nie składa się tylko z lodu i śniegu. Odwiedzimy doliny lasów jałowcowych, surową tajgę i wilgotne moczary. Na gracza czekają stada jeleni, drapieżne watahy wilkorzów, waleczne plemiona ludzi „i nie tylko”.

„Króluje tu jednak megafauna, czyli ogromne zwierzęta w rodzaju przerażających tygrysów szablozębnych i mamutów włochatych, które panowały na Ziemi w epoce kamienia łupanego” - opisują deweloperzy.

Poniżej pierwszy trailer, dziennik deweloperski oraz screeny:

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze