Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyniki finansowe Konami: PlayStation 3 pozostaje najważniejszą platformą

The Phantom Pain w roku fiskalnym 2015?

W ostatnich dziewięciu miesiącach 2013 roku aż 56 procent produkcji Konami sprzedano w wersji PlayStation 3 - ujawnia najnowszy raport finansowy.

Co więcej, przenośne i nie najnowsze już PSP odpowiada za 13 proc. sprzedaży - tyle samo co Xbox 360. Dane dotyczą okresu od kwietnia do końca grudnia 2013 roku. Łącznie znaleziono nabywców na 7,1 mln egzemplarzy gier, co stanowi spadek w porównaniu z analogicznym okresem w 2012 roku, gdzie zanotowano 9,5 mln.

„Jeśli chodzi o gry wideo, skoncentrujemy się na dalszej produkcji globalnej, korzystając z naszej wiedzy, jednocześnie zapewniając zawartość dla wybranych dziewięciu tytułów” - napisano w raporcie.

Obecnie w planach jest Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, Castlevania: Lords of Shadow 2, a także „nowe odsłony popularnych serii” - Professional Baseball Spirits 2014 oraz New Loveplus Plus.

David Gibson, który uczestniczył w konferencji z inwestorami, zorganizowanej po ogłoszeniu wyników, raportował na Twitterze, że Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain może ukazać się dopiero w roku fiskalnym 2015 lub 2016, czyli najwcześniej w kwietniu 2014 roku, a najpóźniej w 2016 r., w „zależności od stanu prac”.

Łącznie w okresie dziewięciu miesięcy, do końca grudnia 2013 r., japońska firma zarobiła 49 mln dol. - 42 procent mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku fiskalnego. Przychody w oddziale odpowiedzialnym za gry wyniosły 58,3 mln dol. - spadek o 62 proc.

Najlepiej poradziło sobie Pro Evolution Soccer 2014 oraz liczne produkcje mobilne, takie jak Star Wars: Force Collection.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze