Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wielki sukces V Rising zaskoczył samych twórców. Sprzedano 1 mln egzemplarzy

I 150 tys. graczy jednocześnie.

V Rising ukazało się 17 maja i przebojem wdarło się do świadomości graczy na Steamie, choć mowa dopiero o wersji Early Access. Zaledwie tydzień wystarczył, by sprzedać 1 milion egzemplarzy.

„Absolutnie nie spodziewałem się tylu osób” - zapewnia Jeremy Fielding z odpowiedzialnego za prace studia Stunlock w rozmowie z IGN. „Chyba nikt nie spodziewał się, że sukces będzie tak wielki”.

Warto dodać, że słowa te padły kilka dni temu, po przekroczeniu poziomu 500 tys. sprzedanych egzemplarzy. Teraz Fielding jest zapewne jeszcze bardziej zaszokowany.

Sukces V Rising po części tłumaczy zapewne brak konkurencji na rynku, ale to tylko jeden z czynników. Gra zbiera także „bardzo pozytywne” recenzje na Steamie, od czterech dni przekraczając 125 tys. zalogowanych jednocześnie w szczytowym momencie.

Wcielamy się w wybudzonego po stuleciach wampira, który musi unikać zabójczego słońca. W trakcie przygody zajmujemy się nie tylko wznoszeniem mrocznego zamczyska, ale również atakowaniem okolicznych wniosek i odpieraniem ofensywy rycerzy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze