Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 podbija także japońską listę sprzedaży

Niemal 70 tys. sztuk na PS4.

Wiedźmin 3 cieszy się sporą popularnością także na japońskich listach sprzedaży. Z informacji opublikowanych przez Media Create wynika, że w tym kraju sprzedano już niemal 70 tysięcy egzemplarzy.

Brakuje kwitnących wiśni

Liczba ta dotyczy wyłącznie platformy PlayStation 4 i wynosi dokładnie 67385. Mowa o okresie od 18 do 24 maja. Lokalnym dystrybutorem tytułu jest Spike Chunsoft.

Na drugim miejscu - ze znaczną stratą - jest Minecraft: PlayStation Vita Edition. Przenośna wersja hitu osiągnęła niemal 12 tys. sprzedanych sztuk. Trzecie było Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition na 3DS (dzięki, NeoGAF).

Dane Media Create nie obejmują wersji cyfrowych, a jedynie sprzedaż pudełkową.

Popularność polskiej produkcji nie wpłynęła jednak w większym stopniu na zainteresowanie samą konsolą. W ubiegłym tygodniu sprzedano nieco ponad 12 tys. PlayStation 4 - tydzień wcześniej było to niecałe 11,5 tys.

Dokładne wyniki sprzedaży - jak te z Japonii - to nadal rzadkość w świecie gier wideo. Obecnie wiemy tylko, że Wiedźmin 3 zanotował największą w tym roku premierę w Wielkiej Brytanii.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze