Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - nowa wersja moda HD Reworked Project odświeży ponad tysiąc tekstur

Premiera w lipcu.

Twórca HD Reworked Project, czyli popularnej modyfikacji udoskonalającej grafikę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, zapowiedział kolejną odsłonę o numerze 10.0. Nowa wersja ukaże się 17 lipca.

Odpowiedzialny za projekt użytkownik posługujący się pseudonimem „Halk Hogan PL” obiecuje, że mod odświeży ponad tysiąc tekstur zróżnicowanych obiektów. Ulepszeniu ulegnie także około 250 modeli postaci.

Autor HD Reworked Project opublikował film, w którym porównał grę w podstawowej wersji i z zainstalowaną modyfikacją. Z zarejestrowanego w 4K nagrania wynika, że zakres wprowadzanych zmian jest duży, przekładając się na wzrost jakości warstwy wizualnej.

Przede wszystkim lepiej prezentują się powierzchnie poszczególnych elementów otoczenia, w tym kamieni oraz murów zamków i budynków. Ładniejsze są również miejskie ulice, ziemia, roślinność i dachy domów, a także pancerze noszone przez strażników.

Modyfikacja rozwijana jest od kilku lat. Ostatnią wersją jest wydana w lipcu ubiegłego roku odsłona o numerze 5.1, którą zainteresowani nadal mogą pobrać za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods.

Mod odświeży między innymi podłoże

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Halk Hogan PL podkreśla, że mod nie powinien wpłynąć negatywnie na ogólną wydajność Wiedźmina 3. W poprzednich edycjach zalecał jednak używanie karty graficznej wyposażonej w co najmniej 2 GB pamięci - na przykład Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD R9 290X.

Źródło: Nexus Mods

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze