Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 1 - brosze salamandry, jak sprzedać

Co zrobić z broszami salamandry pozyskanymi z kieszeni pokonanych członków gangu.

Każdy członek Salamandry w grze Wiedźmin 1, jakiego spotkasz na swej drodze, ma przy sobie brosze salamandry. Wielu graczy nie znajdując dla nich zastosowania po prostu je wyrzuca. Będą ci one potrzebne - lecz jedynie trzy sztuki - by przekazać je Leuvaardenowi w rozdziale 2. Do tego czasu warto umieścić je w skrytce u karczmarza, by mieć do nich dostęp, gdy będą ci potrzebne.

Brosze możesz sprzedać, choć cena nie jest wysoka - 10 orenów za sztukę. Jest to jednak prosty sposób na zarobienie pieniędzy w początkowych etapach gry. Wieczorem oraz w nocy, w karczmie Miś Kudłacz (Wyzima Klasztorna, już w rozdziale drugim) spotkasz Posłańca przy ladzie. Porozmawiaj z nim, a ostatnia opcja dialogowa pozwala pozbyć się wszystkich brosz z ekwipunku. Możliwe, że ujrzysz go dopiero po jakimś czasie - postaraj się popchnąć do przodu zadanie Poszukiwany. Do tego czasu możesz przechowywać brosze u karczmarza w schowku.

UWAGA: gdy porozmawiasz z Leuvaardenem o broszach - w ramach zadania Podejrzany: Leuvaarden - ten zechce od ciebie odkupić trzy sztuki. Gdy to zrobisz, posłaniec przestanie pojawiać się w karczmie, zaś Leuvaarden nie odkupi ich od ciebie więcej. Opóźnij więc realizację tej misji lub całkiem ją pomiń, by opóźnić zniknięcie Posłańca.

Następnie: Wiedźmin 1 - sygnet wiecznego ognia: jak użyć

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - umiejętności na początek

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze