Skip to main content

Wiedźmin 1 - Na wagę złota, list, Yaevinn

Dostarcz list od Yaevinna Vivaldiemu.

Zadanie Na wagę złota w grze Wiedźmin 1 możesz rozpocząć po rozmowie z Yaevinnem [1] przebywającym w gaju druidów na bagnach. Zapytaj go o zlecenie, a ten poprosi cię o dostarczenie do Vivaldiego w Wyzimie pewnego listu. Udaj się na przystań [2] i wróć z bagien do Wyzimy.

Krasnoluda Vivaldiego [4] spotkasz w domu na północy miasta. Jego mieszkanie graniczy z domem Kalksteina. Od ciebie zależy, czy dostarczysz mu list czy też skierujesz się z nim do szefa straży Vincenta Meisa [5]. W drugim przypadku stracisz zaufanie elfa oraz pogorszysz relację z nieludźmi (nie będziesz mógł na przykład skorzystać z usług lokalnego kowala krasnoluda), dlatego odradzamy to działanie.

Po dostarczeniu listy Vivaldiemu ten napisze odpowiedź i każe ci wrócić po nią za jakiś czas. Najlepiej wejdź do sąsiedniego domu Kalksteina i pogadaj z nim, by móc rozpocząć medytację. Wystarczy godzina, a będziesz mógł odebrać wiadomość. Wróć na bagna i skieruj się do obozu scoia'tael [3] na północy, gdzie od teraz przebywać będzie Yaevinn, po czym przekaż mu wiadomość. Wtedy otrzymasz zapłatę.

Następnie: Wiedźmin 1 - Daleko od domu: ołtarz vodyanoi, ofiara

Spis treści: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wiedźmin 1 - Przyjaciółka z dawnych lat: Shani, nasiadówka

Zobacz także