Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wczesna wersja Wasteland 2 dostępna na PC

AKTUALIZACJA: Teraz także na Steamie.

Aktualizacja: Wersja beta RPG Wasteland 2 jest już dostępna na Steamie, w programie Early Access - nie tylko dla graczy wspierających produkcję finansowo.

Kolejną przeszkodą może być jednak cena dostępu do testów, ustalona na dość zaporowe 45 euro (ok. 190 zł).

*

Oryginalna wiadomość: Klasyczne RPG Wasteland 2 jest już dostępne we wczesnej wersji beta. Na razie grę sprawdzić mogą posiadacze PC z Windowsem, którzy wsparli prace finansowo. W planach są także edycji testowe na Maca i Linux.

Studio InXile ogłosiło, że gracze z odpowiednimi poziomami wpłat mogą już logować się na oficjalnej stronie - Ranger Center - i pobrać klucz na Steam.

Reszta zainteresowanych musi poczekać do czasu publikacji płatnej wersji beta w programie Early Access na Steamie, „co stanie się, gdy tylko wspierający nas użytkownicy będą mieli okazję sprawdzić grę” - wyjaśnia producent Brian Fargo, dodając, że tytuł pełen jest jeszcze mniejszych i większych błędów.

„Tworzenie gry RPG to unikatowe wyzwanie” - napisano w komunikacie. „Wiele elementów działa wspólnie, a 95 procent całości musi być gotowe, by beta mogła wystartować, dlatego też przez ostatnie miesiące pracowaliśmy bardzo ciężko.”

„Teraz jednak wkraczamy w fazę prac, gdzie zaczyna się magia. Większość aspektów mechanicznych jest już za nami i możemy zagłębić się w grę, by znaleźć sposób na zamienienie produkcji dobrej we wspaniałą. Żadne przygotowania i planowanie nie zastąpią własnoręcznego grania, testowania i poprawiania. Dlatego też jesteśmy wdzięczni wspierającym nas graczom, pomagającym w tym procesie.”

„Włożyliśmy całe nasze serca w Wasteland 2” - kończy Fargo. „Mam nadzieje, że da się to zauważyć. Nigdy nie zapomnę radość po pierwszych dwóch dniach kampanii na Kickstarterze. Teraz, po długiej podróży, jestem podekscytowany i podenerwowany.”

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze