Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wciskasz losowe przyciski w bijatykach? I tak będziesz dobry w Street Fighter 6

Paniczne klikanie w końcu ma sens.

Wśród ustawień Street Fighter 6 znajdziemy unikalną opcję, która przekształci losowe klikanie przycisków w specjalne kombinacje ciosów.

Dynamiczny schemat sterowania - trzecie z dostępnych ustawień gry - umożliwi wykonywanie specjalnych ciosów nawet tym, którzy z bijatykami nigdy nie mieli styczności. Jak ujawnił Takayuki Nakayama - reżyser gry - w rozmowie z serwisem Game Informer, funkcja sprawi, że w momencie brutalnego spamowania przyciskami na kontrolerze, decyzję o wykonaniu konkretnego ataku podejmie za nas gra.

W normalnej bijatyce, gdy wciskasz wszystkie przyciski, dzieją się po prostu różne rzeczy. My chcieliśmy, by losowe klikanie niosło za sobą coś ważnego i znaczącego. Jeśli postać jest daleko, użyje ataku dystansowego. Jeśli natomiast jest blisko, te same przyciski sprawią, że wykona atak wręcz” - czytamy w wywiadzie.

Nakayama - świadomy tego, jak wielkie oburzenie może wywołać istnienie takiej funkcji - szybko zapewnił, że nie jest to po prostu „łatwy poziom trudności”. Dynamiczny schemat będzie bowiem dostępny jedynie podczas lokalnej rozgrywki, a więc idealnie sprawdzi się przy przyjacielskim pojedynku lub podczas walki z kimś, kto z grami nigdy nie miał do czynienia.

Co ciekawe, podobne rozwiązanie Capcom zastosował już w grze Devil May Cry, gdzie „Tryb Automatyczny” zamieniał wykonywania ataków kombinacjami przycisków na rytmiczne wciskanie klawiszy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze