Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Watch Dogs może mieć problemy na dwurdzeniowych procesorach

Nowe szczegóły na temat wymagań na PC.

Dyrektor kreatywny Watch Dogs - Jonathan Morin - zdradził kilka nowych szczegółów na temat wymagań sprzętowych gry akcji w wersji PC.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że procesory dwurdzeniowe mogą mieć problemy z uruchomieniem tytułu. „Dwa rdzenie nie wystarczą na grę w Watch Dogs, sorry” - przyznał deweloper na Twitterze.

„90 procent twórców ma karty GeForce GTX 670, więc gra zadziała na tym modelu w ustawieniach Ultra, o ile mamy odpowiedni procesor do kompletu” - dodał Morin.

„Odpowiedni procesor”, jak przyznaje producent, musi osiągać wynik na poziomie 9 - 10 tysięcy punktów w benchmarku PassMark Software. Takie CPU, w połączeniu z wspomnianym GTX 670, ma zagwarantować najwyższy poziom detali.

Kolejnym problemem dla graczy o słabszych komputerach może być pamięć RAM. 4 GB mogą nie wystarczyć do uruchomienia gry.

„Głównym problemem jest u ciebie RAM” - napisał Morin w odpowiedzi na pytanie jednego z graczy. „Jeśli uda ci się podnieść konfigurację do 6 GB, włączysz grę na niskich detalach.” (Przy procesorze Intel i3 i Geforce GTX 650).

Watch Dogs ukaże się 27 maja na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Później tytuł trafi także na Nintendo Wii U. Dokładne wymagania sprzętowe znaleźć można w naszej wcześniejszej wiadomości.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły