Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Starfield zagrało już ponad 10 milionów osób

Bethesda śrubuje rekord.

Bethesda pochwaliła się, że w Starfield zagrało już ponad 10 milionów osób. Firma śrubuje w ten sposób rekord w kategorii najlepszej premiery, choć w całym Xboksie notowano już lepsze wyniki.

„Dziękujemy ponad 10 milionom badaczy kosmosu w Starfield, będącym częścią największej premiery w historii Bethesdy - napisano w komunikacie w serwisie X. Rekord pobito już wcześniej, przy okazji odnotowania 6 mln graczy.

Od premiery 6 września minęły dwa tygodnie. W 2021 roku Forza Horizon 5 pochwaliła się osiągnięciem pułapu 10 milionów graczy już w pierwszym tygodniu, co do dzisiaj pozostaje najlepszym debiutem w przypadku szerszego działu Xbox w Microsofcie.

Warto jednocześnie dodać, że Starfield ukazało się tylko na PC i Xbox Series X/S, podczas gdy popularna gra wyścigowa „dorzuciła” do zestawienia platform docelowych także Xbox One. Dysponowała więc większą grupą odbiorców, choć dwa razy „szybszy” wynik nadal imponuje.

Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy, że kosmiczna gra Bethesdy to także piąta najlepsza premiera w Europie w tym roku i nieznacznie najlepszy debiut w tej generacji konsol Xbox na Starym Kontynencie, właśnie przed Forzą Horizon 5 (ale bez uwzględnienia Game Passa).

„Bethesda pozostała wierna swojej konserwatywnej koncepcji tworzenia gier i zakurzonym mechanikom, co w przypadku tak oczekiwanego tytułu jest rozczarowujące. Ale to tylko część historii, bo Starfield mimo wszystko ma świetne momenty” - napisał Zbyszek w naszej recenzji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze