Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Już 6 milionów graczy sięgnęło po Starfield. Największa premiera w historii Bethesdy

Po zaledwie dwóch dniach od premiery.

Bethesda oficjalnie poinformowała, że Starfield stał się największą premierą w historii studia. W ciągu zaledwie dwóch dni od premiery - i ośmiu dni od startu wczesnego dostępu - po najnowszą produkcję Bethesdy sięgnęło już sześć milionów graczy.

O osiągnięciu poinformował oficjalny profil gry w serwisie X (dawniej Twitter). „Tego ranka Starfield przekroczył 6 milionów graczy, stając się tym samym największą premierą w historii studia Bethesda” - napisano w poście, do którego załączono grafikę z podziękowaniami dla wszystkich, którzy sięgnęli po tytuł.

Warto zauważyć, że zaledwie wczoraj Phil Spencer - szef działu Xboxa w Microsofcie - informował o przekroczeniu przez tytuł miliona graczy na wszystkich platformach. Można więc oczekiwać, że ze względu na zbliżający się weekend wynik ten wzrośnie w najbliższych dniach jeszcze bardziej.

Najnowsza produkcja twórców The Elder Scrolls dominuje także na Steamie i Twitchu. Według statystyk platformy Valve, Starfield jest obecnie najczęściej ogrywaną grą w serwisie, przebijając pod tym względem CS:GO, Dota 2 oraz PUBG. Na platformie streamingowej natomiast widzowie spędzili w sumie 22 miliony godzin na oglądaniu transmisji z rozgrywki w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Na bardzo dobry wynik produkcji z pewnością wpływ miało to, że gra od dnia premiery (właściwej) dostępna jest w abonamencie Game Pass. Tytuł zebrał także wysokie noty od recenzentów - obecna średnia ocen w agregatorze Metacritic wynosi 86 punktów na 100 dla wersji na Xbox Series X/S oraz 87 punktów na 100 dla wydania PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze