Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Call of Duty: Modern Warfare pojawi się Tamagotchi żywiące się śmiercią

Nietypowa atrakcja.

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare ujawnili, że w powstającej grze pojawi się specjalna wersja Tamagotchi ze zwierzątkiem żywiącym się pokonanymi przeciwnikami.

Wspomniane urządzenie to popularny w latach 90. ubiegłego wieku gadżet z cyfrowym podopiecznym. Użytkownicy musieli dbać o mieszkańca zabawki, dokarmiając i zabawiając - niedopilnowana istota umierała.

W rozmowie z magazynem Game Informer projektant trybu sieciowego - Geoff Smith - ujawnił, że gracze otrzymają możliwość wyposażenia swoich postaci w Tamagunchi. Sprzęt działa tak jak zwykłe Tamagotchi, z tą różnicą, że pokarmem dla zwierzątka są wyeliminowani rywale.

Call of Duty: Modern Warfare to reset współczesnej odnogi serii

Zabójstwo nagrodzi charakterystyczny dźwięk wydawany przez gadżet. Wraz z każdym zabitym przeciwnikiem wyewoluuje - najpierw wykluje się z jaja, a później urośnie. Wyrazi jednak dezaprobatę, gdy nasze strzały chybią, a po długim czasie bez pożywienia umrze.

Smith tłumaczy, że Tamagunchi jest pokłosiem zegarka, wskazującego rzeczywistą godzinę. Wspomina, że kiedy deweloperom udało się stworzyć działający mechanizm, zaczęli zastanawiać się nad innymi metodami wykorzystania systemu.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. We wrześniu odbędą się zaś otwarte testy trybu wieloosobowego - beta pozwoli sprawdzić między innymi funkcję rozgrywki międzyplatformowej.

Źródło: Game Informer

Następnie: Rocket League rezygnuje z płatnych i losowych lootboxów

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze