Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rocket League rezygnuje z płatnych i losowych lootboxów

Na rzecz systemu znanego z Fortnite.

Deweloperzy ze studia Psyonix poinformowali, że w najbliższych miesiącach z Rocket League usuną płatne lootboxy o losowej zawartości. Paczki zastąpi system znany z Fortnite.

Skrzynki oferujące przedmioty kosmetyczne wprowadzono w 2016 roku. Zestawy otrzymujemy jako nagrody za mecze, ale do otworzenia każdego potrzeba specjalnego klucza, który trzeba kupić za prawdziwe pieniądze.

Teraz twórcy Rocket League ogłosili, że rezygnują ze wspomnianych lootboxów - paczki znikną z sieciowej produkcji w tym roku, choć dokładnego terminu nie przedstawiono. Projektanci argumentują decyzję chęcią stworzenia „jak najlepszych doznań” z rozgrywki.

Sukces w Rocket League wymaga dużej zręczności

Poinformowano też, że losowe skrzynki zastąpi mechanizm zaimplementowany jakiś czas temu w trybie Ratowania Świata gry Fortnite. Użytkownicy otrzymają możliwość kupna zestawów przedmiotów kosmetycznych, ale przed finalizacją transakcji sprawdzą zawartość pakietu.

Zapożyczenie rozwiązań znanych z popularnego tytułu nie jest zaskoczeniem, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że kilka miesięcy temu firma Epic Games nabyła studio Psyonix wraz z rozwijanym przez zespół projektem.

Cover image for YouTube videoRocket League® - Radical Summer Trailer

Zobacz: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Deweloperzy podkreślili jednocześnie, że nie planują żadnych zmian związanych z przepustką Rocket Pass Premium, płatnych dodatków z autami oraz przedmiotami dostępnymi w Esports Shop, które będą funkcjonowały tak jak dotychczas.

Rocket League to zręcznościowy tytuł, w którym podstawą są zmagania dwóch drużyn. Zasady przypominają futbol, ale zawodnicy kierują zdalnie sterowanymi samochodami, starając się uderzać wielką piłkę i umieścić ją w bramce.

Źródło: Rocket League

Następnie: Death Stranding zniknęło z listy gier na wyłączność PS4

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rocket League

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze