Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W 2016 roku w Google najchętniej wpisywano „Pokémon Go”

Pokemony pobiły Trumpa.

Google podsumowało kończący się rok, ujawniając najczęściej wpisywane frazy w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej na świecie. Liderem okazało się być Pokémon Go.

Szczyt zainteresowania mobilną produkcją przypada na tydzień 10 - 16 lipca, czyli wkrótce po premierze tytułu. Następnie zanotowano naturalny spadek, a ponowne wzrosty to początek sierpnia, gdy gra ukazała się w Azji.

Pokémon czy Pokemon?

Kolejne cztery miejsca to iPhone 7, Donald Trump, Prince oraz Powerball. Na dziewiątej lokacie jest jeszcze jednak gra, czyli popularne, przeglądarkowe Slither.io.

Jeśli spojrzeć na wyniki z Polski, to ta ostatnia pozycja była trzecia. Pokemon Go w naszym kraju to druga lokata, już bez kreseczki nad literą e. Zwyciężyło Euro 2016.

Interesująco wyglądają za to wpisywane w Polsce frazy: „Jak pobrać Pokemon Go?” oraz „Jak grać w Pokemon Go?” to dwójka liderów, przed egzystencjonalnym „Jak mówić »Avon«?”. Ejwon?

Jak podsumowuje Google w materiale wideo, to nie był zbyt udany rok dla świata

Również w naszym kraju najpopularniejszą osobą wpisywaną w Google był Donald Trump. Wśród piłkarzy liderem był oczywiście Robert Lewandowski, a w filmach - „Deadpool”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze