Skip to main content

Helldivers 2 już teraz jest jedną z najbardziej dochodowych gier PlayStation. Wszystko dzięki PC

Wiele platform, wiele pieniędzy.

Jednoczesna premiera Helldivers 2 na PC oraz na PlayStation 5 okazała się strzałem w dziesiątkę. Sieciowa strzelanka już teraz jest jedną z najbardziej dochodowych pozycji japońskiej korporacji w historii, jeśli wziąć pod uwagę największy rynek gier na świecie - USA.

Jak zawsze niezawodny Mat Piscatella z firmy Circana (dawne NPD) podzielił się szeregiem szczegółów w serwisie X. Analityk bazuje na oficjalnych danych sprzedaży, więc doniesienia są jak najbardziej wiarygodne.

„Platforma PC odegrała ogromną rolę w sukcesie Helldivers 2 w USA” - napisał. „Dzięki PC, tytuł jest już siódmą najlepiej zarabiającą grą wydaną przez Sony w historii. Bez PC nie znalazłaby się obecnie nawet w pierwszej dwudziestce”.

Piscatella nazywa premierę strzelanki „ogromnym sukcesem” także pod względem zainteresowania graczy. Specjalny wskaźnik zaangażowania firmy Circana notuje tytuł na pierwszym miejscu na Steamie w USA w każdym miesiącu od premiery (uwzględniając kwiecień).

Dziś zapowiedziano też nową porcję treści

„Brzmi jak te całe komputery osobiste mogą w końcu zyskać na popularności” - zażartował w komentarzu inny analityk, Daniel Ahmad. „PC były kiedyś dla staruszków. Teraz konsole są dla staruszków. Ciekawy zwrot” - odparł Piscatella, co faktycznie wydaje się być interesującą sytuacją.

Jeśli jednak Helldivers 2 jest siódme na liście sprzedaży wszech czasów w USA, to jakie pozycje są wyżej? Piscatella nie chciał podać konkretów, lecz bardziej ogólnie i w losowej kolejności wymienił „trzy odsłony Spider-Man, dwie God of War oraz Ghost of Tsushima”. Wydaje się, że zwłaszcza ta ostatnia pozycja może być pewną niespodzianką.

Warto jednocześnie pamiętać, że mowa o wygenerowanych przychodach, a nie o liczbie egzemplarzy. Tymczasem wymienione wyżej projekty to najczęściej gry za co najmniej 60 dolarów, podczas gdy Helldivers 2 kosztuje 40 dol. Czy gra byłaby jeszcze wyżej, gdyby także była droższa? Tego nigdy się nie dowiemy.

Read this next