Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - wózek: jak stworzyć, transport przedmiotów

Jak stworzyć wózek i z niego korzystać, ograniczenia.

Ekwipunek w Valheim może na pierwszy rzut oka wydawać się pojemny, a sam udźwig można dość łatwo zwiększyć. Bardzo szybko jednak okaże się, że nie jest on wystarczająco duży - szczególnie, gdy zaczniesz zbierać metale. Można temu zaradzić, tworząc wózek. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać i w jaki sposób z niego korzystać.

By odblokować wózek musisz stworzyć gwoździe z brązu. Dodana zostanie wtedy receptura, do której potrzebujesz 20x drewna i 10x gwoździ z brązu. By stworzyć ten przedmiot, wyposaż postać w młotek, kliknij prawym przyciskiem i wybierz wózek (1) z menu budowy.

Ustaw go w dowolnym miejscu, na zewnątrz - pamiętaj, że w pobliżu twojej postaci musi być stół warsztatowy. Jest to po prostu mobilna skrzynia. By umieścić w środku przedmioty, podejdź do tyłu wózka i wciśnij E (2). Pod twoim ekwipunkiem pojawi się zawartość wózka (3). Miej na uwadze fakt, że nie ma on limitu udźwigu - możesz obciążać go bez granic.

Wózkiem możesz także jeździć. W tym celu podejdź do niego od przodu i wejdź w interakcję (4), wciskając ponownie klawisz E. Gdy to zrobisz, postać zacznie ciągnąć wózek za sobą. W trakcie tej czynności możesz normalnie się poruszać, a nawet skakać.

Wózek ma jednak kilka ograniczeń. Podpięta do niego postać porusza się wolniej i szybciej się meczy, w dodatku ma nieco ograniczone ruchy. Drugim problemem jest sama wytrzymałość obiektu. Podczas wędrówki przez trudny teren (nierówności, kamienie), wózek będzie się uszkadzał - może też otrzymać obrażenia od wrogów. Musisz więc regularnie go naprawiać, by całkowicie się nie rozpadł.

Następnie: Valheim - monety: jak zdobyć i co z nimi zrobić

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - większy ekwipunek i udźwig

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze