Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono zwiastun Vampyr - nowej gry twórców Life is Strange

Życie wampira.

W sieci pojawił się pierwszy trailer Vampyr - najnowszej gry studia Dontnod Entertainment, które odpowiedzialne było za przygodówkę Life is Strange. Film przygotowano z okazji targów E3.

Materiał koncentruje się na głównym bohaterze - Jonathanie E. Reidzie. Mężczyzna jest wysokiej rangi wojskowym chirurgiem, który zostaje zamieniony w wampira.

Sam zwiastun jest co prawda efektowny, jednak nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki.

Produkcja będzie horrorem z elementami RPG, z akcją osadzoną w Londynie tuż po zakończeniu I wojny światowej, w czasie panowania „hiszpanki" - jednej z największych pandemii grypy w historii.

To właśnie w zdziesiątkowanej w wyniku działań wojennych i choroby stolicy Wielkiej Brytanii zaczęły pojawiać się wampiry. Jako nowe dziecko nocy, Jonathan stanie przed dylematem moralnym.

Bohater będzie musiał zdecydować czy zaakceptować swoją nową naturę, atakując i zabijając niewinne osoby, czy też być wiernym przysiędze Hipokratesa i leczyć innych.

Wybór ma mieć wpływ na rozgrywkę. Wypijając krew ludzi, odblokujemy nowe umiejętności, które przydadzą się nie tylko w walce, ale i w eksploracji otoczenia.

Problem tylko w tym, że będzie miało to swoje konsekwencje - każda kolejna ofiara zaburzy londyński ekosystem, choć szczegółów na razie nie podano.

Istotnym elementem rozgrywki mają być starcia z przeciwnikami. Wśród wrogów Reida znajdą się nie tylko inne wampiry, ale i również łowcy, wyposażeni w specjalny arsenał oraz pułapki.

Vampyr powinno zadebiutować na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 w przyszłym roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze