Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft o „darmowej” kooperacji w Far Cry 4

Nie obejdzie się bez ograniczeń.

Podczas prezentacji Far Cry 4 na konferencji Sony zaskoczeniem była informacja o trybie kooperacji dla dwóch osób. Jeszcze większe zdziwienie wywołało ogłoszenie, że znajomi będą mogli dołączyć do rozgrywki nawet jeśli sami nie posiadają kopii gry.

Teraz przedstawiciele Ubisoftu i Sony wyjaśnili, jakimi ograniczeniami obłożone będzie takie rozwiązanie.

Gracze zainteresowani wspólną rozgrywką będą musieli pobrać określony fragment mapy, a po dołączeniu dezaktywowana będzie cała zawartość związana z kampanią fabularną. Posiadacz gry otrzyma dziesięć zaproszeń, a czas kooperacji zostanie ograniczony - wyjaśniał Adam Boyes podczas rozmowy z serwisem Giant Bomb.

Dyrektor techniczny Cedric Decelle z Ubisoftu dodał w rozmowie z Eurogamerem, że twórcy odpowiednio zbalansują poziom trudności, by gra w duecie oferowała większe wyzwanie. Szczegóły tego rozwiązania nie zostały jeszcze ustalone.

Jak potwierdzono już wcześniej, kooperacyjnym towarzyszem będzie Hurk, znany posiadaczom Far Cry 3 z cyfrowego dodatku Monkey Business.

Far Cry 4 ukaże się 20 listopada tego roku na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Opisywana, „promocyjna” kooperacja dotyczy wyłącznie konsol Sony.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze